Don't Miss
Home » Wiadomości » Joga uszczęśliwia

Joga uszczęśliwia

Gmina Iwkowa staje się coraz bardziej atrakcyjna dla turystów, którzy licznie odwiedzają to miejsce już nie tylko w wakacje, ale również w pozostałe pory roku. Nie jest także tajemnicą, że przybywa nowych mieszkańców Iwkowej i okolicom, którzy sprowadzają się w to miejsce, uznając je za bardzo atrakcyjne dla siebie i całych rodzin. Jednakże zaskoczeniem może być to, że wśród nowych mieszkańców znajdują się również przybysze z zagranicy. Przykładem niech będzie Peter Altaner, który urodził się w Polsce na Śląsku, ale później wyjechał wraz z rodzicami do Niemiec, aby w rezultacie osiąść w Szwajcarii. Peter przez dłuższy czas pracował w koncernie IKEA, gdzie realizował projekty prowadzone przez firmę. Pracował dla koncernu 25 lat, z czego 24 lata w Szwajcarii i jeden rok w Warszawie. Po zakończonym projekcie prowadzonym przez filię polską Peter przeszedł na emeryturę. Podczas długich lat pracy nabawił się kontuzji pleców, buli kręgosłupa i mięśni. Leczący go lekarz zaproponował, aby zaczął uprawiać jakiś sport.

Dłuższy czas zastanawiał się jaką dyscyplinę wybrać. Po przeczytaniu jednej z niemieckich gazet stwierdził, że najodpowiedniejszym zajęciem będzie uprawianie jogi. Jak postanowił tak uczynił i zapisał się do szkoły jogi w jednej z niemieckich miejscowości leżącej blisko granicy ze Szwajcarią. Ćwiczenie jogi spowodowało ustąpienie bólu pleców. Po przyjeździe do Polski Peter także szukał miejsca, gdzie mógłby uprawiać jogę i znalazł takie w Nowym Sączu. Po krótkim czasie wszedł w spółkę z właścicielem szkoły jogi w Nowym Sączu i zaczął sam prowadzić zajęcia.

W okolicach Iwkowej w Kątach wraz z przyjaciółmi kupił gospodarstwo cztery lata temu, które powoli przekształca w centrum jogi. W odnowionym domu mieszka wraz z przyjaciółkami, które pomagają mu we wspólnym przedsięwzięciu. Jak do tej pory udało się wyremontować dom i przebudować starą stodołę oraz wybudować drewnianą jurtę, a także doprowadzić wodę. Trwa budowa pola namiotowego. Całość położona jest urokliwie na wzgórzu, z którego roztaczają się widoki na całą gminę. Peter liczy na to, że centrum będzie się rozwijało i będzie miał coraz więcej chętnych na ćwiczenie jogi i odwiedzanie tego miejsca.


(IB)