Don't Miss
Home » Wiadomości » Jurków: o krok od tragedii / pożar 12 II 2017 r.

Jurków: o krok od tragedii / pożar 12 II 2017 r.

O godz. 4.12 rano w niedzielę 12 lutego 2017 r. druhowie z OSP Jurków zostali zaalarmowani do pożaru w domu jednorodzinnym w swojej miejscowości. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się że pali się drewno składowane przy ścianie budynku. Dzięki szybkiej akcji nie doszło do rozprzestrzenia się pożaru.

Siły i środki zaangażowane w akcję: OSP Jurków, OSP KSRG Czchów, PSP Brzesko, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe.

Ten przypadek zakończył się tylko na stosunkowo niewielkich stratach materialnych i strachu. Inne zdarzenia związane z niesprawną instalacją grzewczą mogą okazać się tragiczne w skutkach. Dlatego strażacy apelują, by zadbać o czyszczenie kominów, odpowiednie zabezpieczenie opału – a zarazem o swoje bezpieczeństwo np. poprzez zakup czujników czadu i dymu. To stosunkowo niewielki wydatek (przeciętnie w okolicy 70-100 zł). Pożar spowodowany urządzeniem grzewczym stanowi zagrożenie dla całego budynku mieszkalnego, którego wartość to setki tysięcy złotych. Wystarczy iskra, by doszło do tragedii. A jeśli pożar zostanie zbyt późno zauważony, może być niebezpieczny również dla mieszkańców, którzy przebywają w środku. Warto o tym pamiętać i zrobić wszystko, by nie dopuścić do tragedii.

Galeria zdjęć <==


OSP Jurków / IB