Minęły już trzy tygodnie od upływu terminu do składania ofert w ogłoszonym przez Zarząd Związku Międzygminnego do Spraw Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku postępowania kwalifikacyjnego „na kandydata na zastępcę prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Sp. z o.o. „. Nie jest to jednoznaczne z naborem na stanowisko v-ce Prezesa Zarządu RPWiK Sp. z o.o. Na razie nie wiadomo czym różni się stanowisko v-ce prezesa RPWiK od stanowiska zastępcy prezesa RPWiK (zwłaszcza, że w Statucie RPWiK nie istnieje takie stanowisko).
W każdym razie kandydatowi na kandydata na stanowisko zastępcy prezesa RPWiK zostały postawione bardzo wysokie wymagania, co biorąc pod uwagę specyfikę przedsiębiorstwa RPWiK, nie jest niczym dziwnym.
Zarząd Związku Międzygminnego do Spraw Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, którego czele stoi Krzysztof Ojczyk, osobiście przeprowadzi z kandydatem na kandydata rozmowę, w której oceni predyspozycje i kwalifikacje kandydata na kandydata. Kandydat na kandydata powinien między innymi posiadać rozległą wiedzę na temat:
a) zakresu działalności Spółki;
b) znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników;
c) znajomości zasad funkcjonowania spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością;
d) znajomości zasad nadzoru właścicielskiego;
e) umiejętności prezentacji wiedzy, doświadczenia zawodowego, koncepcji zarządzania, komunikatywność werbalną i pisemną;
f) wiedzy w zakresie technicznym obejmującej przedmiot działalności Spółki;
g) umiejętności oceny projektów inwestycyjnych;
h) wiedzy w zakresie finansów przedsiębiorstwa;
i) znajomości zasad audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa.
Aby sprawdzić tak szeroką wiedzę kandydata na kandydata, Zarząd musi się solidnie przygotować. Nie jest to bynajmniej zadanie łatwe, Zarząd Związku nie dysponuje bowiem nawet Statutem RPWiK Sp. z o.o. dla której jest organem założycielskim. W takich warunkach doprawdy nie jest łatwo sprawdzić znajomość „zakresu działalności spółki”, znajomość „zasad funkcjonowania spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością” . Członkowie Zarządu Związku prawdopodobnie nauczyli się Statutu Spółki RPWiK na pamięć, co świadczy o wysokim poziomie przygotowań do przesłuchania kandydata na kandydata i wyjaśnia już trzytygodniowy czas potrzebny na tę naukę. Statut spółki, to jednak nie rymowany wiersz, i dość trudno się go nauczyć na pamięć. Tym większy respekt dla członków Zarządu kierowanego przez Krzysztofa Ojczyka.
Osobną sprawą pozostaje przesłuchanie w zakresie wiedzy kandydata na kandydata dotyczącej spraw technicznych którymi zajmuje się RPWiK. Spółka jest jedynym tak specyficznym przedsiębiorstwem o regionie, więc wiedza na tematy techniczne w sprawach wodociągów i kanalizacji nie jest powszechna. Członkowie Zarządu Związku osobiście i bez pomocy inżynierów specjalistów, mają przepytywać na powyższe tematy kandydata na kandydata. Należy więc rozumieć, że sami są wybitnymi specjalistami z tej dziedziny. Niedługo sie dowiemy, gdzie odbyli szczegółowe studia i praktykę w tym zakresie.
—
brzesko.info.pl