Don't Miss
Home » Wiadomości » Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte prawie 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. zł.

Zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne w jednostce w Sufczynie obejmowały chociażby: roboty rozbiórkowe, nowe instalacje wod-kan, gazowe, centralnego ogrzewania. Dzięki nowym ściankom działowym zmienił się układ pomieszczeń, a kuchnia i łazienki zyskały nowe wyposażenie. Samorząd zadbał również o dostarczenie schodołazu dla osób niepełnosprawnych.

– Remiza w Sufczynie zmieniła się nie do poznania. Teraz ten budynek będzie tętnił życiem. Mamy aktywnych seniorów, którzy dotychczas nie mieli swojego miejsca. To się zmieniło. Dobrze wyposażona kuchnia będzie świetnie służyć jako zaplecze wydarzeń, które będą organizować seniorzy. Od samego początku, gdy zaczęliśmy projektować to zadanie, mieliśmy na uwadze dostępność obiektu dla osób z problemami ruchowymi, dlatego obiekt został wyposażony w schodołaz, aby każdy mógł uczestniczyć w spotkaniach i zajęciach – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowlano Remontowo Handlowe P.B.R. Sp.z.o.o. z Maszkienic.

Uroczyste otwarcie zaplanowane zostało na 19 stycznia 2018r.


ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl