Don't Miss
Home » Wiadomości » Klub Seniora z Czchowa

Klub Seniora z Czchowa

Klub Seniora Nasza Chata z Czchowa uczestniczył w Szczyrzycu w finale projektu Teatru Nowego „60+ Nowy Wiek Kultury – teatr powoduje zmiany”.

Finał projektu – to już prawie historia – bo to było sześć lat temu – 16 listopada 2013 roku. Teraz grupa z Czchowa spotkała się z przyjaciółmi: Daną Bień, Tomaszem Kiereńczukiem i Piotrem Siekluckim. Wspominano jaka to była wspaniała przygoda, która połączyła przyjaciół na dobre i złe. Minęło już sześć lat, a oni nadal są razem, spotykają się, bawią, pracują, są pełni energii i optymizmu, chętnie dzielą się tym z bliskimi, z rodziną, dziećmi, wnukami, sąsiadami, mając nadzieję, że ich działalność znalazła uznanie wśród mieszkańców, nie tylko Gminy Czchów. Projekt Teatru Nowego 60+ działa już dziewięć lat, a oni nadal są wyjątkową grupą – wg organizatorów – która dalej pracuje, rozwija działalność, ma nowe, czasem szalone pomysły.

Podczas pobytu w Szczyrzycu z ogromnym zainteresowaniem obserwowali występ Seniorów z tej miejscowości. Bardzo podobał się „Piknik Sąsiedzki”. Gospodarze przyjęli gości z Czchowa bardzo serdecznie. Było wiele atrakcji, dużo humoru, wspólnej zabawy, serdecznych rozmów z członkami innych grup, życzeń i planów oraz wymiany doświadczeń. Nie zapomniano też o wspaniałościach kulinarnych. Gościem specjalnym finału był Marcin Daniec. Każdy czas jest właściwy, aby działać społecznie i tworzyć niesamowite „dzieła” kulturalne.

To co robią seniorzy z Klubu Seniora Nasza Chata zawsze zasługuje na uznanie.


Elżbieta Ogiela