Don't Miss
Home » Sport » Kolejna promesa dla Gminy Dębno

Kolejna promesa dla Gminy Dębno

dotacja boiska

dotacja boiska

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski odebrał wczoraj, 18 czerwca 2019 r., z rąk wicemarszałka Tomasza Urynowicz promesę na realizację zadania: „Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego” w miejscowości Porąbka Uszewska. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu Gminie Dębno w ramach projektu koordynowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego pod nazwą „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

Planowana inwestycja w Porąbce Uszewskiej obejmować będzie modernizację istniejącego boiska o nawierzchni trawiastej na wielofunkcyjne boisko sportowe. W ramach prac wykonane zostanie boisko o nawierzchni poliuretanowej przystosowane do gier zespołowych takich, jak siatkówka, koszykówka, a także do badmintona, boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej oraz bieżnia o nawierzchni poliuretanowej i piaskownica do skoku w dal. Wszystkie prace związane z realizacją powyższego zadania będą przeprowadzane z wykorzystaniem materiałów przyjaznych dla środowiska, które posiadać będą stosowne atesty i będą spełniać normy jakości.

– Otrzymana dotacja pozwoli nam na utworzenie kolejnego wielofunkcyjnego boiska w Gminie Dębno. Pozwolę sobie przypomnieć, że takie obiekty powstały już w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku, co jest powodem do radości, gdyż miejsc do aktywnego spędzania czasu wolnego mamy coraz więcej, a to znacznie umożliwia mieszkańcom rozwijanie swoich pasji sportowych – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Istotny jest również fakt, że realizacja tego zadania będzie przeprowadzana w trosce o środowisko naturalne, o które powinniśmy dbać przy każdej nadarzającej się okazji.

Wielofunkcyjne boisko będzie ogólnodostępne dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców miejscowości Porąbka Uszewska, jak i dla pozostałych mieszkańców Gminy Dębno. Z obiektu będzie można korzystać nieodpłatnie, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się ogólnodostępny parking.

gminadebno.pl