Nowe nawierzchnie bitumiczne pojawiły się na kolejnych drogach powiatowych w gminie Borzęcin. Dzięki aktywności Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy wraz z Zarządem Powiatu i radnych reprezentujących gminę Borzęcin wykonano nowe nawierzchnie bitumiczne na drogach: 1340 K na odcinku Bielcza – Waryś do granicy z gminą Radłów na długości 4,86 kilometra, 1340 K na odcinku Bielcza – Wokowice 1,4 kilometra, 1421 K w miejscowości Jagniówka na długości 1 kilometra, 1430 K na odcinku Borzęcin – Przyborów 1,92 kilometra. Łączne w ostatnich tygodniach wykonano 9,18 kilometrów nowych nawierzchni bitumicznych za kwotę 2 miliony 23 tysiące 459 złotych.
– Bieżący rok jest niezwykle owocny w inwestycje na drogach powiatowych w naszej gminie – mówi radna powiatowa z Borzęcina, Anna Rogóż. – Łącznie z inwestycją realizowaną w latach 2010 – 2011 na drodze powiatowej 1421 K w ramach projektu “Przebudowa dróg powiatowych na terenie powiatu brzeskiego”, współfinansowaną z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wykonane zostało 18,5 kilometra nowych nawierzchni bitumicznych i 848 metrów chodnika za łączną kwotę 5 milionów 898 tysięcy złotych. Jest to zdecydowanie więcej niż w latach 1999 – 2010, kiedy to na terenie naszej gminy wykonano 12,65 kilometra nowych nawierzchni dróg. Dobra współpraca pomiędzy radnymi reprezentującymi naszą gminę w Radzie Powiatu, Starostą i Wójtem Gminy Borzęcin przynosi wymierne efekty – podkreśla radna.
– Cieszę się, że Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Andrzejem Potępą zabrał się dynamicznie za materię dróg pozostających w administracji powiatu, bo te w większości były w fatalnym stanie technicznym – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – To inne spojrzenie samorządu powiatu i jasno określone priorytety i cele, już dzisiaj przynosi wymierne efekty w postaci wyremontowanych dróg i zadowolenia mieszkańców.
Jak podkreśla wójt Kwaśniak, do tej pory w najlepszym stanie technicznym i najlepiej utrzymane na terenie gminy były drogi gminne. Wiele wskazuje na to, że niebawem dołączą do nich drogi powiatowe, tym bardziej że gmina nadal podtrzymuje wolę i wyraża chęć partycypacji w ich modernizacji, a dla powiatu to mniejsze wydatki i znaczące oszczędności.
—
ug
Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”