Don't Miss
Home » Sport » Kolejny sukces młodego szachisty ze Szczepanowa

Kolejny sukces młodego szachisty ze Szczepanowa

Wojciech UrbańskiW dniach 22-26 czerwca w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy Juniorów, w którym wzięli udział zawodnicy z takich państw jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Rosja – łącznie rywalizowało ok. 150 uczestników.  Zawodnicy zostali podzieleni na kilka grup wiekowych, gdzie rywalizowano w klasyfikacji generalnej, oraz oddzielny turniej drużynowy.

W turnieju uczestniczył między innymi Wojciech Urbański ze Szczepanowa, na co dzień zawodnik szachowej drużyny Wisły Kraków. Grał w turnieju drużynowym, w którym rywalizowało 14 czteroosobowych drużyn z których każda składała się z trzech juniorów i jednej juniorki. Drużyna Wisły Kraków zajęła drugie miejsce, minimalnie ustępując Pionierowi Jastrzębie Zdrój.

Wojtek Urbański może zaliczyć ten turniej do bardzo udanych również indywidualnie,  ponieważ zyskał prawie 100 pkt do rankingu FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej), co będzie miało znaczenie w kolejnych turniejach (miejsce w rankingu FIDE ma znaczenie przy rozstawianiu zawodników podczas turnieju). Z ośmiu rozegranych partii przegrał tylko jedną i zaliczył 4 remisy a pozostałe wygrał, znacząco przyczyniając się do sukcesu całej drużyny.

Tym turniejem Wojtek rozpoczął prawdziwy wakacyjny szachowy maraton. Czekają go min. Mistrzostwa Krakowa, Ogólnopolska I liga Juniorów oraz  Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych.