Don't Miss
Home » Wiadomości » Kolizja busa i samochodu osobowego w Iwkowej / 4 czerwca 2019 r. / zdjęcia

Kolizja busa i samochodu osobowego w Iwkowej / 4 czerwca 2019 r. / zdjęcia

Chwila nieuwagi kierowcy busa i doszło do zderzenia. Do takiej sytuacji doszło we wtorek 4 czerwca 2019 r.  około godz. 18.20 w Iwkowej. Kierowca busa zderzył się z samochodem osobowym. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Jak informują świadkowie zdarzenia kierowca busa w trakcie jazdy robił zdjęcia telefonem komórkowym i przez nieuwagę przejechał na przeciwny pas jezdni  gdzie uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy.

Wezwani na miejsce kolizji policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku ukarali kierowcę busa mandatem karnym w wysokości 250 zł oraz 6 punktami karnymi. 

Przypomnijmy

Policja od lat walczy z kierowcami, którzy używają telefonu podczas jazdy. W myśl ustawy – Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas z jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. W sytuacji, gdy nie możemy się obejść bez telefonu np. jest naszym narzędziem pracy, powinniśmy korzystać z tzw. zestawu głośnomówiącego, za pomocą którego można prowadzić rozmowę telefoniczną bez użycia rąk. 

Siadając za kierownicę najlepiej odłóżmy telefon. Z pewnością wpłynie to na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Informacja i zdjęcia nadesłane przez czytelnika