Don't Miss
Home » Wiadomości » Konferencja w Gnojniku na temat stwardnienia rozsianego

Konferencja w Gnojniku na temat stwardnienia rozsianego

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Centrum Medycyny Rodzinnej” w Gnojniku odbyła się konferencja, której tematem była choroba dotykająca wielu osób – stwardnienie rozsiane.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, zaproszeni goście, lekarze oraz osoby chore na stwardnienie rozsiane. Konferencję prowadziła Dyrektor Ośrodka Ewa Cierniak – Lambert.
W trakcie spotkania przedstawiciele NFZ poinformowali zgromadzonych o ogólnych zasadach leczenia ze szczególnym uwzględnieniem tematu możliwości leczenia osób chorujących na stwardnienie rozsiane. Chorzy zwrócili uwagę na nieścisłości w systemie leczenia oraz braki w możliwościach leczenia choroby na terenie województwa małopolskiego. Przedstawiciele fundacji osób chorujących na SR wymienili także doświadczenia w swojej działalności.
Dyrektor Centrum Rehabilitacji w Gnojniku Ewa Cierniak – Lambert poinformowała o możliwościach leczenia się w tej placówce. Przedstawiła także ofertę Centrum dla osób chorych na SR.

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi.


 

IB