Don't Miss
Home » Wiadomości » Kontrole drogowe zakończone narkotykowymi zarzutami

Kontrole drogowe zakończone narkotykowymi zarzutami

Policjanci skutecznie rozliczają osoby, które wchodzą w konflikt z prawem posiadając środki odurzające. W ostatnim czasie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który przewoził narkotyki z Holandii do Polski.

Do zatrzymania doszło w nocy z 4/5 kwietnia w Brzesku. Tuż przed północą policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. Z pojazdu wyczuwalna była charakterystyczna woń narkotyków. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego posiadał przy sobie niewielkie ilości marihuany, co potwierdziło przeprowadzone testerem narkotykowym badanie. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że narkotyki kupował na terenie Holandii i przywoził do Polski. Od marca ubiegłego roku dopuścił się tego dziesięciokrotnie. Usłyszał zarzuty nabycia i przewozu środków odurzających, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyne w ostatnim czasie zatrzymanie osoby, która posiadając narkotyki weszła w konflikt z prawem. 29 marca br. kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. W jego samochodzie policjanci znaleźli 69 gramów marihuany, młynki oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

kpp brzesko