Don't Miss
Home » Sport » Król Wojdak z potrójną koroną! / Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Król Wojdak z potrójną koroną! / Mistrzostwa Polski w Pływaniu

wojdakTo już nie jest przyszłość polskiego pływania – to jego teraźniejszość! Wojciech Wojdak zdobył trzeci złoty medal mistrzostw Polski w rywalizacji mężczyzn na długich dystansach w stylu dowolnym, zwyciężając na dystansie 800 m stylem dowolnym. Zawodnik Unii Oświęcim zanotował fantastyczny rezultat, który jest nowym rekordem Polski seniorów w tej konkurencji!

Wojdak w najszybszej serii walczył jedynie z czasem, rywali zostawiając daleko w tyle. Uzyskał rewelacyjny czas, 7:38.17, który jest nowym rekordem naszego kraju! Poprzedni od pięciu lat należał do Pawła Korzeniowskiego (7:39.05) i był ustanowiony jeszcze w stroju poliuretanowym. Mało tego, wynik Wojdaka daje mu trzecie miejsce na liście najszybszych zawodników w tym roku i siedemnastą pozycję w klasyfikacji wszechczasów! Tak szybko nie pływali w tej konkurencji NIGDY tacy znakomici długodystansowcy jak Ryan Cochrane czy Mads Glaesner.

W cieniu występu Wojdaka znaleźli się dwaj pozostali medaliści. Srebro wywalczył Kacper Klich (7:49.35), a brązowy medal zawisł na szyi jego klubowego kolegi, Macieja Kuświka (7:53.97), którego nie dał rady dopaść na finiszu wicemistrz kraju sprzed roku, Marcin Kaczmarski (7:54.19).

Podium 800 m stylem dowolnym mężczyzn:
1. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) 7:38.17
2. Kacper Klich (Śląsk Wrocław) 7:49.35
3. Maciej Kuświk (Śląsk Wrocław) 7:53.97

Przypomnijmy, że pochodzący z Maszkienic (gmina Dębno) Wojciech Wojdak – a obecnie zawodnik Unii Oświęcim zaczynał przygodę z pływaniem w brzeskim “Wikingu” jako wychowanek Marcina Kacera.


news.megatiming.pl / IB