Nie przegap
Strona główna » Sport » Laserowy turniej integracyjny

Laserowy turniej integracyjny

IMG_0014W niedzielę 8 grudnia na poligonie w Czchowie odbył się „II Paintballowy Turniej Integracyjny”. Łącznie sześć drużyn z Brzeska, Mokrzysk, Sterkowca i Szczepanowa wzięło udział w zmaganiach jakie zorganizował Klub Sportowy „Iskra Szczepanów”.

Pomimo rywalizacji drużyny wspaniale ze sobą współpracowały i stosowały się do zasad fair play. W tej typowo męskiej zabawie wzięły udział także trzy panie reprezentujące KS „Błękitni-Sterkowiec”.

– Ze względu na zimową porę zdecydowaliśmy się na turniej w formule laser paintball. Imprezie przyświecała chęć rozwijania współzawodnictwa sportowego i dobrej zabawy, a także podnoszenia umiejętności strzeleckich – mówił podczas wręczenia nagród prezes KS „Iskra Szczepanów” Grzegorz Kopacz.

Zawodnicy mieli do dyspozycji markery paintballowe emitujące wiązkę laserową. Paintball laserowy – jest to najnowocześniejsza odmiana paintballa, gdzie zawodnicy strzelają do siebie z broni laserowej, nie używając ochronnych masek, ubrań, ani kulek z farbą. Gry są bardzo realistyczne, a po walce nie ma żadnych śladów. Dodatkową atrakcją dla zawodników była możliwość gry nocą na oświetlonym poligonie.

– Turniej był okazją do doskonałej zabawy, ale obserwując inne drużyny mogliśmy się wiele nauczyć. Spore wrażenie na wszystkich zrobiły umiejętności taktyczne oraz pracy w zespole jakie prezentowała drużyna brzeskiego „Strzelca” – podkreślał Mateusz Pałka – jeden z uczestników turnieju.

Po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężyła drużyna OSP Szczepanów, do której trafił pamiątkowy puchar ufundowany przez Tomasza Latochę – v-ce Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego.

Iskra Szczepanów