Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Lista kandydatów Koalicji Polskiej w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu nr 15

Lista kandydatów Koalicji Polskiej w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu nr 15

Swoje listy kandydatów w okręgu tarnowskim w nadchodzących wyborach zaprezentowało Polskie Stronnictwo Ludowe. W zbliżających się wyborach parlamentarnych Polskie Stronnictwo Ludowe wystartuje wspólnie z ugrupowaniem Pawła Kukiza pod szyldem Koalicji Polskiej.

30 lipca 2019 r. na stronie internetowej Radia Kraków pojawił się zapis wywiadu w którym prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że w jesiennych wyborach wystartuje z okręgu nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów. 

– Jestem wierny swojemu okręgowi. Pracowałem w nim przez ostatnie 4 lata, wcześniej jako minister też dbałem o okręg i całe województwo. Tożsamość lokalna jest dla nas bardzo ważna. Będę startował z okręgu tarnowskiego – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w wywiadzie dla Radia Kraków.

W wyborach parlamentarnych w 2015 PSL uzyskało 5,13% głosów do Sejmu (był to 6. wynik spośród wszystkich komitetów, a 5. wśród tych, które uzyskały mandaty), zdobywając 16 mandatów poselskich. W Senacie PSL zdobyło 1 mandat.

Wśród 18 kandydatów na liście są również trzy osoby związane z Powiatem Brzeskim – to Bogusław Kamiński (wójt Iwkowej, oraz szef struktur powiatowych PSL), Marian Zalewski (były wójt Szczurowej) oraz Magdalena Powroźnik (przedsiębiorca). W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydaci PSL zdobyli w okręgu nr 15 –  1 z 9 mandatów poselskich. Podobnie było w przypadku kandydatów z Kukiz`15 – oni również uzyskali 1 mandat.

Pełna lista kandydatów Koalicji Polskiej do Sejmu

1. Kosiniak-Kamysz Władysław pow. tarnowski
2. Kordula Joanna pow. wielicki
3. Sorys Stanisław pow. tarnowski
4. Ryszard Droźdzak pow. bocheński
5. Gaweł Marcin pow. proszowicki
6. Kamiński Bogusław pow. brzeski
7. Duda Grzegorz pow. tarnowski
8. Skalak Anna pow. tarnowski
9. Biedroń Adam Miasto Tarnów
10. Maria Łakoma pow. Proszowicki
11. Zalewski Marian pow. brzeski
12. Dąbroś Stella pow. dąbrowski
13. Tadeusz Żak miasto Tarnów
14. Magdalena Powrożnik pow. brzeski
15. Chmiela Artur pow. wielicki
16. Myśków-Skoczek Beata pow. bocheński
17. Małgorzata Tokarczyk -Kozioł pow. tarnowski
18. Marcin Mikos powiat dąbrowski

Kandydatem PSL na senatora jest Wojciech Kozak (były wicemarszałek Województwa Małopolskiego).

W ostatnich tygodniach największe partie sejmowe ogłosiły nazwiska swoich liderów w poszczególnych okręgach. Znamy więc nazwiska kandydatów do parlamentu z naszego okręgu – wśród nich są: Anna Pieczarka (PiS), Urszula Augustyn (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Jacek Jabłoński (Lewica), Czesław Kwaśniak (Konfederacja).

Wybory 2019 – kalendarz wyborczy

W piątek 9 sierpnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wyborach do parlamentu RP. Odbędą się one w niedzielę 13 października 2019 r. Dla komitetów wyborczych oznacza to, że od 9 sierpnia formalnie trwa kampania wyborcza.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów. W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

 

Zapraszamy do udziału w ankiecie przedwyborczej Informatora Brzeskiego

 
[poll id=”94″]

 

IB