Nie przegap
Strona główna » Sport » Lublin 2018 / Medalowa sobota Wojdaka

Lublin 2018 / Medalowa sobota Wojdaka

W sobotę 22 grudnia 2018 r. zakończyły się pięciodniowe zmagania najlepszych pływaków podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie.

Jak relacjonuje portal megatiming.pl ostatnie indywidualne zmagania tych mistrzostw należały do kraulistów, którzy ścigali się z sobą na 1500 m (panie) i 800 m (panowie). W wyścigu mężczyzn walka rozegrała się właściwie o drugie miejsce, za plecami zdecydowanego lidera tego wyścigu Wojciecha Wojdaka. Reprezentant Bosiru Brzesko wyrwał samotnie do przodu już po 300 metrach. W pierwszej części dystansu próbował się jeszcze za nim utrzymać Paweł Krawczyk, którego niemal dogonił przed samą metą Filip Zaborowski. Ostatecznie reprezentant MKP Szczecin musiał dziś uznać wyższość młodszego kolegi z BUKSu Warszawa, chociaż brązowy medal w tej sytuacji to i tak spore osiągnięcie w wykonaniu Szczecinianina. Wojdak zwyciężył w tym wyścigu z czasem niemal sekundę słabszym niż na mistrzostwach świata w Hangzhou 7:44.96.

Tak podsumował swój występ Wojciech Wojdak w wywiadzie dla portalu lublin2018.pl:

– To był całkiem niezły występ na tych mistrzostwach, ale czuć zmęczenie zawodami. Praktycznie trzeci tydzień startów po Mistrzostwach Świata w Chinach. Jest ciężej niż zawsze, w tej nowej formule MP.

Podsumowując Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców nasz mistrz – Wojciech Wojdak oraz jego trener Marcin Kacer mogą uznać za bardzo udane. A to za sprawa aż trzech złotych medali!

Zestawienie zdobytych medali:

I miejsce – 400 m dowolny czas 3:40.25
I miejsce – 800 m dowolny czas 7:44.96
I miejsce – 1500 m dowolny czas 14:41.06

Serdecznie gratulujemy!

IB / megatiming.pl/

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czeslaw Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Czesław Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 19 grudnia 2018