Nie przegap
Strona główna » Sport » Lublin 2018 / Wojciech Wojdak ze złotym medalem na 1500 metrów

Lublin 2018 / Wojciech Wojdak ze złotym medalem na 1500 metrów

To najważniejsza impreza pływacka na krótkim basenie w tym roku w naszym kraju. Podczas Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie zmagają się najlepsi polscy pływacy. Zawody odbywają  się na pływalni Aqua Lublin i trwają od 18 do 22 grudnia. Pomimo niedawno zakończonych zawodów w chińskim Hangzhou na dystansie 1500m stylem dowolnym złoto zdobył Wojciech Wojdak!

Niemal prosto z samolotu z Hangzhou w Lublinie pojawili się nasi kadrowicze, mający za sobą tydzień startów na mistrzostwach świata.  Wojciech Wojdak wystartował do tej pory na dystansie 1500 m stylem dowolnym oraz 400 m stylem zmiennym. Przed nim jeszcze 400 m i 800 m dowolnym. Na obu tych dystansach Wojtek może się pochwalić aktualnymi Rekordami Polski w kategoriach wiekowych –  Rekord Polski Open, Rekord Polski 19 – 23, Rekord Polski 18, Rekord Polski 17, Rekord Polski 16. Tak wiec możemy spodziewać się ciekawej rywalizacji i mamy nadzieję na kolejne medale. Powodzenia!

Jak relacjonuje portal megatiming.pl – w najszybszej serii 1500m stylem dowolnym z rywalami szybko rozprawił się Wojciech Wojdak. Reprezentant BOSiRu Brzesko pozwolił konkurentom utrzymać się za sobą do czterechsetnego metra, a potem odskakiwał im z każdą kolejną długością basenu. Równe tempo Wojdaka, niemal wszystkie odcinki stumetrowe przepłynięte poniżej minuty (zaledwie trzy nieznacznie powyżej) sprawiły, że podopieczny Marcina Kacera dotarł do mety po 14:41.06, notując najlepszy rezultat dnia wśród mężczyzn (891 pkt). Drugą lokatę, ze stratą niemal pół minuty wywalczył Wojciech Dutkowiak, który zarazem został najlepszym zawodnikiem w rywalizacji 17 i 18-latków (15:09.94). Na miejscu trzecim na finiszu zameldował się Piotr Bujak.

IB / megatiming.pl/

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czeslaw Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Czesław Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 19 grudnia 2018