Don't Miss
Home » Sport » Lublin 2018 / Złoty medal Wojtka Wojdaka oraz srebrny medal Krystiana Bałabucha

Lublin 2018 / Złoty medal Wojtka Wojdaka oraz srebrny medal Krystiana Bałabucha

Jak informuje oficjalny serwis internetowy pływackich Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie – lublin2018.pl zmagania na dystansie 400-metrow stylem dowolnym nie przyniosły zaskoczeń. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył główny kandydat do złota, czyli Wojciech Wojdak. Również jego kolega klubowy – Krystian Bałabuch może pochwalić się sukcesem – w kategorii młodzieżowców  (19-23 lat) na dystansie 100 m stylem zmiennym zdobył srebrny medal!  

Czas Wojtka to 3:40.25 sekundy. Zawodnik BOSiRu Brzesko nie dał szans rywalom. Srebrnego medalistę wyprzedził o ponad pięć sekund. To już drugie złoto brzeskiego pływaka podczas tych zawodów. Pierwszy złoty medal zdobył we wtorek 18 grudnia płynąc na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

– Plan wykonany, ale nie w stu procentach. Miało być poniżej 3:40. Nie dużo zabrakło. Może gdyby ktoś płynął bliżej mnie, to by się udało. Jestem jednak zadowolony – mówi Wojciech Wojdak.

Jako drugi zmagania zakończył Jakub Kraska (AZS Łódź). Brąz trafił do Kacpra Klicha (AZS UMCS Lublin).

Przed Wojdakiem jeszcze zmagania na dystansie 800 m dowolnym. Zawodnicy popłyną w sobotę 22 grudnia o godzinie 18:11. Również w sobotę Krystian Bałabuch wystartuje na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Jak zawsze trzymamy kciuki! 

IB / lublin2018.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czeslaw Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Czesław Siekierski – Życzenia Bożonarodzeniowe

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 19 grudnia 2018