Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Maluch+” dla Zakliczyna

„Maluch+” dla Zakliczyna

Gmina Zakliczyn pozyskała kolejne rządowe dofinansowanie do rozpoczętej już budowy samorządowego przedszkola ze żłobkiem. Tym razem 400 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch+” 2018 moduł 1a.

Tegoroczna edycja programu „Maluch+” składa się z czterech modułów. Zakliczyn, którego wniosek został wcześniej pozytywnie oceniony i zaopiniowany przez Wojewodę Małopolskiego, starał się o pieniądze z modułu 1a – przeznaczony był na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki lub kluby dziecięce.

To kolejne pozyskane przez nas dofinansowanie na budowę obiektu przy ul. Malczewskiego. Wcześniej otrzymaliśmy milion złotych dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa, dzięki czemu mogliśmy ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na budowę przedszkola ze żłobkiem – przypomina burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Prace przy budowie samorządowego przedszkola ze żłobkiem w Zakliczynie są już bardzo zaawansowane. Gotowy jest w zasadzie stan surowy parteru, a prace trwają na pierwszym piętrze budynku, w którym utworzonych zostanie 20 miejsc do opieki nad maluchami do lat 3 oraz w komfortowych warunkach (w przedszkolu) przebywać będzie mogło nawet przeszło 200 dzieci.

Obecnie potrzeby nie są wprawdzie tak duże, bo w Zakliczynie wystarczy przedszkole na około 150 miejsc, ale – zdaniem burmistrza – zakliczyńska gmina się rozwija i dzieci powinno przybywać, także dzięki Programowi Rodzina 500+, który bardzo sprawnie jest tutaj wcielany w życie.

Wartość inwestycji przy ul. Malczewskiego wynosi 5,5 mln zł, a termin jej zakończenia – wraz z pomysłowo zagospodarowanym otoczeniem – planowany jest na wrzesień tego roku.

um