Don't Miss
Home » Sport » MAMY FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI / zdjęcia

MAMY FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI / zdjęcia

IMG_0459Za nami turnieje półfinałowe w młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii młodzików. Podopiecznym trenera  Szczepana Smolenia udało się awansować do finałów.

Rywalizacja zespołów odbywała się przez dwa dni w hali w Bydgoszczy. Zespół trenera Szczepana Smolenia rywalizację rozpoczął w sobotę od zwycięstwa nad gospodarzami. Mimo iż chłopcy przegrali pierwszego seta, całe spotkanie zakończyło się wygraną 2:1 z zespołem Chemika Bydgoszcz. W drugim meczu po zaciętej walce zanotowali przegraną 2:0 z późniejszym zwycięzcą turnieju – Jastrzębskim Węglem. O być albo nie być w turnieju finałowym musieli walczyć w ostatnim spotkaniu półfinałów. Przeciwnikiem była drużyna Trefla Gdańsk. Mimo porażki w I secie dwie następne partie należały do chłopaków Gryfa. Wygrana ta dała im awans do finałów Mistrzostw Polski.

Komplet wyników turnieju 1/2 Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywanego w Bydgoszczy

127:160

Awans wywalczyły zespoły Jastrzębskiego Węgla i  MKS Gryf z Brzeska. Z pozostałych półfinałów awansowały drużyny: Metro Warszawa, Norwid Częstochowa, TS Volley Rybnik, MMKS Maraton Świnoujście, KS Wifama Łódź oraz Huragan Wołomin.

W półfinałach  wybrano także MVP poszczególnych zespołów, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki:

– MKS Gryf Brzesko – Mateusz Stós,
– Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk – Jan Lew-Ostik Kostrowicki,
– Jastrzębski Węgiel – Karol Gdowski ( w poprzednim sezonie zawodnik MKS Gryf Brzesko),
– BKS Chemik Bydgoszcz – Jakub Sawiełajc.