Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

W Łysej Górze zakończyła się realizacja inwestycji mającej na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej. W ramach przedsięwzięcia zostały zamontowane ławki, a w celu zadbania o estetyczny wygląd miejsca posadzono również drzewa i krzewy. Ponadto obok ławki umiejscowiono tablicę pamiątkową, na której zamieszczono biografię Franciszka Mleczki, mieszkańca zasłużonego dla Łysej Góry, który był działaczem społecznym, animatorem kultury, nauczycielem, pisarzem i publicystą, a także posłem na Sejm.

– Inicjatywy pozwalające na upamiętnienie wybitnych, zasłużonych dla naszej gminy jednostek są bardzo dobrym przykładem tego, w jaki sposób upiększać przestrzeń publiczną przy jednoczesnym dbaniu o historię i o pamięci o osobach, które ją tworzyły – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Gmina Dębno pozyskała na ten cel 6 tysięcy złotych, w ramach projektu grantowego ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu pn. „Przedgórzańskie Inspiracje”, a całość inwestycji wyniosła 9970,42 złotych.


ug