Nie przegap
Strona główna » Sport » Młoda husaria przyszłości szlifuje umiejętności!

Młoda husaria przyszłości szlifuje umiejętności!

Na półmetku wakacji w sobotę 5 sierpnia w Jasieniu, przy ul. Klonowej 37 odbędą się zawody konne w skokach przez przeszkody, oraz równie widowiskowe i emocjonujące zawody w powożeniu zaprzęgami. Start o godz. 15.00. Zawody organizuje Stowarzyszenie Gniady z Jasienia wspólnie z UKS Ostoja z Klikowej.

Organizatorzy przewidzieli konkurs skoków w dwóch kategoriach: mini LL, oraz LL. W pierwszej kategorii przeszkody zostaną ustawione na wysokości 60 cm, a w drugiej na wysokości 80 cm. Nie przewiduje się podziału na kategorie wiekowe. Wszyscy zawodnicy, niezależnie od wieku, będą mogli startować w jednej lub drugiej kategorii. Wybór kategorii jest uzależniony od umiejętności jeździeckich. Zawody są przeznaczone dla amatorów, to znaczy zawodników, którzy jeździectwo uprawiają rekreacyjnie i nie posiadają oficjalnej klasy sportowej. Zawody mają charakter otwarty. Każdy chętny może się zapisać i skonfrontować swoje umiejętności z umiejętnościami rywali. Zapisy do zawodów organizatorzy przyjmują do dnia 3 sierpnia na adres: uks.ostoja@interia.pl regulamin zawodów znajduje się na https://www.facebook.com/UKS-Ostoja-Klikowa-523063914527418/

Trzecim konkursem będzie konkurs powożenia, który również należy do bardzo widowiskowych i wzbudzających wiele emocji konkurencji. Zawodnicy muszą się wykazać mistrzowskim opanowaniem powożenia, kiedy na „pełnej petardzie” mijają poustawiane przeszkody.

Zawody zostały zorganizowane w ramach cyklu towarzyskich zwodów jeździeckich. Cykl składa się z trzech imprez. Pierwsza miała miejsce 2 lipca w Klikowej, następnie w dniu 5 sierpnia będą miały miejsce zwody w Jasieniu, a całość cyklu zamkną zawody w Skrzyszowie w dniu 3 września.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania. Dla dzieci będą dostępne takie atrakcje jak dmuchańce, wata cukrowa, oprowadzanie na koniach. Być może dla kogoś ten pierwszy raz na końskim grzbiecie stanie się początkiem fascynującej przygody? Jeździectwo jest bardzo ciekawym sportem, który pod okiem instruktora może być uprawiany również na naszym terenie. Stowarzyszenie Gniady stawia sobie za cel popularyzację jeździectwa nie tylko jako sportu, ale również jako formy rekreacji i wartościowego wypoczynku.


IB

Fot. Maciej Mazur