Don't Miss
Home » Sport » „Moje Boisko Orlik 2012” w Iwkowej – zdjęcia

„Moje Boisko Orlik 2012” w Iwkowej – zdjęcia

W poniedziałek 10 czerwca w Iwkowej dokonano uroczystego otwarcia pierwszego na terenie Gminy kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012”. Tym samym Iwkowa dołączyła do grona gmin z powiatu brzeskiego, które na swoim terenie posiadają  tego typu obiekty.

Uroczystość, która odbyła się w Iwkowej była długo wyczekiwana przez mieszkańców, a przede wszystkim przez dzieci i młodzież. Przy fantastycznej pogodzie oraz rodzinnej atmosferze odbyły się oficjalne uroczystości oddania do użytku nowego obiektu. Poprzedziła je uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Iwkowej.


Imprezę otwarł Bogusław Kamiński Wójt Gminy Iwkowa, który przywitał zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu podziękował za przyznane dofinansowanie oraz wyraził słowa podziękowania tym wszystkim osobom i instytucjom, których zaangażowanie oraz pomoc wsparły realizację przedsięwzięcia.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. Józef Gurgul – Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Iwkowej.

Do Iwkowej przybyło wielu gości, m.in.: Wicewojewoda Małopolski – Andrzej Harężlak, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego – Ryszard Ożóg, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego – Kazimierz Brzyk, Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, Wójt Gminy Dębno – Grzegorz Brach, Wójt Gminy Szczurowa – Marian Zalewski, Zastępca Burmistrza Czchowa – Tadeusz Płachta.

Impreza miała charakter zarówno artystyczny jak i sportowy. Młodzież oraz zespoły z Gminy przygotowały wspólnie program artystyczny. Można było posłuchać i zobaczyć występy przygotowane przez młodzież z Publicznego Gimnazjum w Iwkowej oraz zespół Taneczno-Wokalny ”Malwinki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwkowej.

Dzisiejsze otwarcie to nie tylko oficjalne uroczystości dla różnej rangi oficjeli – to przede wszystkim święto sportu – dlatego nie zabrakło akcentów sportowych – odbyły się zajęcia pokazowe szkółki piłkarskiej „ZUBELLO”, a dzieci i młodzież mogły zaprezentować swoje umiejętności na nowym obiekcie.
Również samorządowcy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutach karnych.

W czasach, kiedy komputer i smartfon stały się nierozerwalnym przyjacielem młodych ludzi, trudno jest znaleźć powody zachęcające dzieci oraz młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Niemniej jednak jak wskazują przykłady z innych miejscowości – obiekty typu Orlik godnie rywalizują o to by mieszkańcy w różnym wieku spędzali jak najwięcej czasu w aktywny sposób.

„Moje boisko – Orlik 2012” – założenia

Boisko „Orlik 2012” to zamknięty kompleks boisk sportowych oraz budynek zaplecza socjalnego o łącznej powierzchni 5 728,40 m².  Boiska zostały zaprojektowane i wykonane wg wytycznych ogólnopolskiej akcji Orlik 2012.

W kompleksie znajduje się boisko do piłki nożnej w wymiarach 30x62m z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko do koszykówki, siatkówki i tenisa o wymiarach 19,1×32,1m o nawierzchni poliuretanowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 284 910,00 zł.
Obiekt powstał dzięki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Iwkowa. Dodatkowo Gmina korzysta z Programu ”Animator Moje Boisko – ORLIK 2012”. Program obejmuje dofinansowanie kosztów zatrudnienia opiekuna obiektu.

Foto – Maciej Mazur IB