Don't Miss
Home » Wiadomości » Najstarsza mieszkanka powiatu brzeskiego

Najstarsza mieszkanka powiatu brzeskiego

Najstarsza mieszkanka powiatu brzeskiego pochodzi z gminy Gnojnik.

200 lat 27 lipca śpiewali goście, którzy odwiedzili Jadwigę Chochlińską, znaną wszystkim jako babcia Jadzia. Na torcie urodzinowym dumnie prezentował się napis-106 lat.

Jubilatka jest mieszkanką Lewniowej i cieszy się nadzwyczaj dobrym zdrowiem, czego dowodem jest, że z usług medycznych u pani doktor korzysta sporadycznie. To co ją wyróżnia spośród innych, to szczery uśmiech rozdawany wszystkim na około. Życie jednak nie rozpieszczało pani Jadwigi. Wdową została w wieku 39 lat, w czasie kiedy jeszcze trwała II wojna światowa, dlatego sama musiała wychować dwójkę swoich dzieci. Dzisiaj to właśnie jej syn Józef i córka Ewa są największą radością w jej życiu. Doczekała się też siedmiu wnuków, jedenastu prawnuków i siedmiu praprawnuków i ma nadzieję, że liczba ta wkrótce się powiększy. Na pytanie o receptę na długowieczność, zawsze odpowiada tak samo- trzeba się dużo modlić i postnie jadać. Jej ulubionym smakołykiem od wielu lat jest chleb z … masłem.

Z okazji urodzin, babcię Jadzię odwiedziła delegacja z Urzędu Gminy w osobach: wójt Sławomir Paterek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Teresa Bugajska, lekarz medycyny rodzinnej Ewa Cierniak-Lambert i dyrektor Centrum Kultury Ewa Świerczek. Wszyscy życzyli babci Jadzi 200 lat życia, wznosząc razem z nią toast kieliszkiem szampana.

Ewa Świerczek

„%RELATEDPOSTS%”