Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Napad na bankowóz – ćwiczenia sztabowe

Napad na bankowóz – ćwiczenia sztabowe

Zamaskowani bandyci z bronią w ręku napadają na bankowóz. Dochodzi do wymiany ognia. Jeden z konwojentów zostaje ranny. Tak zaczął się scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych przeprowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku wspólnie z WSO Strażą Bankową.

Trzech mężczyzn w kominiarkach z bronią w ręku napadło na samochód straży bankowej. Sterroryzowali pracowników i zażądali wydania gotówki. Doszło do wymiany ognia. Pracownik Straży Bankowej został ranny. Ich samochód zaczął płonąć. Z miejsca napadu dwóch bandytów oddaliło się samochodem w kierunku Czchowa. Jeden z nich uciekł pieszo. Miejsce  zdarzenia zostało zabezpieczone przez patrol policyjny. Straż Pożarna bardzo szybko opanowała ogień, a rannemu konwojentowi sprawnie udzielono pomocy medycznej. Wszystkie siły policyjne podjęły działania pościgowe. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku w trybie natychmiastowym zarządził alarm dla całego stanu osobowego KPP w Brzesku. W wyniku intensywnych czynności na jednym z posterunków blokadowych doszło do zatrzymania terrorystów. Wcześniej jeden z bandytów zostaje zatrzymany w kompleksie leśnym.

W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, pracownicy Straży Bankowej oraz ratownicy medyczni. Ćwiczenia te były praktycznym sprawdzeniem współdziałania służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej.

IB