Don't Miss
Home » Wiadomości » „Nawsie” po remoncie

„Nawsie” po remoncie

Resize_of_IGP9542Droga „Nawsie” w Przyborowie doczekała się remontu. Na najbardziej zniszczonym odcinku wykonano nową nawierzchnię bitumiczną. Wartość prowadzonych prac, które polegały na uzupełnieniu korpusu drogi klińcem kamiennym, wykonaniu nawierzchni wiążącej i ścieralnej, odmuleniu rowu i utwardzeniu poboczy zamknęła się kwotą ponad 115 tysięcy złotych. Na realizację zadania gmina pozyskała dotację z budżetu państwa w wysokości blisko 88 tysięcy złotych. Pracami objęto 400 metrowy odcinek drogi, o szerokości jezdni 3,50 metra.

Droga prowadząca wzdłuż potoku Szkło, wielokrotnie narażona była na podtapianie i zalewanie w związku z intensywnymi i nawalnymi opadami deszczu. Jej remont ułatwia dojazd do posesji położonych w ciągu jej biegu – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin podkreślając, że zadanie nie jest zakończone i będzie kontynuowane na dalszym odcinku drogi.

Niezależnie od realizowanych robót drogowych, gmina prowadziła w bieżącym roku również prace związane z konserwacją potoku. Jego udrożnienie ma istotny wpływ na bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców tej części Przyborowa.

ug