Don't Miss
Home » Wiadomości » Nieletni wandale pod wiaduktem kolejowym w Sterkowcu

Nieletni wandale pod wiaduktem kolejowym w Sterkowcu

EDYTOWANE – godz. 12.30.
W dniu dzisiejszym tj 3 sierpnia 2019 r. 3 nastolatków pojawiło się ponownie w tym miejscu. Tym razem z farbą i wałkami do malowania – zamalowali nie tylko swoje napisy, ale również to co inni uszkodzili. 
Czy to za sprawą rodziców, a może samodzielnie podjęli taką decyzję – dziękujemy za rozsądne podejście do sprawy – czytamy na profilu Sterkowca.

—–

Mieszkańcy Sterkowca poszukują wandali którzy dewastują wiadukt pod torami kolejowymi. Nowe graffiti „zdobi” to miejsce za sprawą nastoletnich wandali. To kolejny – co najmniej trzeci tego typu chuligański wybryk jaki miał miejsce w tej okolicy.

– Przez lata wiadukt kolejowy pod mostem kolejowym na ul. Za torem w Sterkowcu był miejscem które nie przynosiło chluby naszej miejscowości. Nieco obskurne, brudne i umalowane koślawymi napisami zyskało na wyglądzie po remoncie linii kolejowej jaki zakończył się w 2015 r. Niestety nie brakuje osób i to w różnym wieku które chcą to miejsce przywrócić do dawnego stanu – piszą mieszkańcy na sterkowiec.pl.

W piątek 2 sierpnia 2019 r. trzech nastolatków postanowiło wykazać się swoim „talentem malarskim”. Jeden stanął na czatach, a dwóch jego kolegów niszczyło ścianę.

– Rodzice którzy rozpoznają na zdjęciu swoje pociechy proszeni są o zakupienie wiadra białej farby oraz wysłanie swoich synów do zamalowania tych bazgrołów. Równocześnie mieszkańców naszej wsi, jak również okolicznych miejscowości prosimy o baczne zwracanie uwagi na tego typu zachowania. Jeżeli sami nie zadbamy o najbliższe otoczenie, to raczej nie mamy co liczyć na to że zrobi to ktoś za nas – apelują mieszkańcy Sterkowca.

sterkowiec.pl / IB

Akcja usuwania graffiti – 3 sierpnia 2019 r.