Don't Miss
Home » Wiadomości » Nietypowe zastosowanie zwykłego mebla domowego miało zwieść policjantów

Nietypowe zastosowanie zwykłego mebla domowego miało zwieść policjantów

DSC_0255Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Borzęcin, który w specjalnie przystosowanej szafie prowadził uprawę konopi indyjskich. Mężczyźnie udowodniono także inne przestępstwa narkotykowe.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Borzęcin, w którego domu znaleźli niewielką uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna na potrzeby swego nielegalnego „hobby” zaadaptował szafę ubraniową, którą wyposażył w oświetlenie i nawiewy. Kamuflaż nie zwiódł policjantów, którzy wewnątrz szafy znaleźli i zabezpieczyli 11 krzewów konopi indyjskich.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili także, iż ogrodnik – amator z pozyskanych części roślin wytworzył łącznie 150 gram środka odurzającego w postaci marihuany. Uzyskany w ten sposób narkotyk udzielał zarówno nieodpłatnie jak i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  innym osobom, w tym małoletnim. Mundurowi dowiedzieli się także, że 25-latek  podobną uprawę prowadził już w 2015 roku.

Podejrzany przyznał się do popełnienia łącznie 120 przestępstw określonych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokuratura Rejonowa w Brzesku zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

KPP Brzesko