Don't Miss
Home » Wiadomości » Niezapomniany bal

Niezapomniany bal

23 września w Jurkowie odbył się niezapomniany Bal Charytatywny, którego celem było pozyskanie pieniędzy na wyjazd dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej wraz z opiekunami do Rzymu, chociaż raz w życiu. Warto dodać, że do szkoły uczęszczają dzieci niepełnosprawne z dwóch powiatów – brzeskiego i tarnowskiego – z gmin: Czchów, Iwkowa, Zakliczyn, Gnojnik, nawet Brzesko i dalej. Pomysł zorganizowania tygodniowej wycieczki zagranicznej dla tak dużej grupy dzieciaków niepełnosprawnych (58 osób z opiekunami) okazał się możliwy dzięki znalezieniu w Rzymie Domu Pielgrzyma ks. Orione dla Pielgrzymów z niepełnosprawnością, założonego przez Jana Pawła II, który zapewnia osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom 5 – dniowy pobyt z wyżywieniem za darmo w Wiecznym Mieście. Sporym jednak wyzwaniem jest sfinansowanie samej podróży i pilota, co stanowi kwotę blisko 47 tys. zł.

Bal Charytatywny w Jurkowie okazał się strzałem w dziesiątkę.

Remiza OSP wypełniła się po brzegi ludźmi, którzy chcieli pomóc i dołożyć się do tego szczytnego celu – spełnienia wyjątkowego marzenia dzieci niepełnosprawnych…

Stoły uginały się od domowych przysmaków – sałatek, specjałów kuchni regionalnej, marynowanych przystawek, zakąsek, serów, rolad, tortów mięsnych, jaj faszerowanych, smalcu i wiejskiego chleba, wyśmienitych nalewek z wszelkich dostępnych owoców – samo zdrowie! Wszystko w wykonaniu seniorów z „Naszej Chaty”, a Zajazd „Zagłoba” z Jurkowa serwował wyśmienite gorące dania…

Wspaniali Seniorzy zaprezentowali również z werwą i humorem najstarsze zwyczaje związane ze staropolską kuchnią i balami, jakie bywały „za króla Sasa”.

Zagrał charytatywnie zespół Arizona z Myślenic, dzieląc się swoją dobrą energią, bawiąc gości i nie pozwalając zejść z parkietu, w przerwach tylko dopuszczając wodzireja do głosu. Były konkursy, nagrody, degustacje i zabawa do rana!

W jednym miejscu zgromadziło się ponad 150 osób z różnych środowisk, których połączył jeden szczytny cel i otwarte serca, tworząc atmosferę, jakiej nie spodziewał się nikt – radości i dumy z uczestniczenia w czymś wyjątkowym. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno młodzi, jak i seniorzy. Udało się stworzyć imprezę bez barier, pełną radości z dawania, o czym świadczą liczne podziękowania i gratulacje ze strony gości. W niewielkim środowisku można dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, wspólnie zdziałać wiele. Zebrano za jednym razem, bawiąc się przy tym wyśmienicie i integrując całe środowisko – ponad połowę potrzebnej kwoty.

Bal zorganizowało Stowarzyszenie „W Stronę Tęczy”, działające przy szkole specjalnej w Złotej, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice podopiecznych ze wsparciem ludzi dobrej woli, grupy seniorów „Nasza Chata” z gminy Czchów, redakcji „Czasu Czchowa”, OSP Jurków z zaangażowaniem osobistym Komendanta Gminnego Piotra Musiała, Zajazdu „Zagłoba” oraz wielu sponsorów.

Dla tych, którzy chcą się włączyć w akcję podajemy nr konta Stowarzyszenia:

06 1020 4984 0000 4002 0039 4254 Bank PKO BP.

Wyjazd do Rzymu dzieci niepełnosprawnych SOSW Złota z opiekunami jest planowany w terminie od 2 do 7 grudnia 2017 r.

J.Dębiec, B.Wiewióra