Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Noc Bibliotek 2019 w PiMBP w Brzesku

Noc Bibliotek 2019 w PiMBP w Brzesku

Noc Bibliotek 2019

Noc Bibliotek 2019

W sobotę, 5 października zapraszamy serdecznie na Noc Bibliotek do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Będzie to już piąta edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, w ramach którego biblioteki z całej Polski otwieraj swoje drzwi dla odwiedzających o niestandardowej, bo późnowieczornej i nocnej porze, by zachęcić do korzystania z zasobów i oferty tych miejsc jako instytucji otwartych i przyjaznych dla każdego, stanowiących lokalne centra żywej kultury i edukacji.

PiMBP w Brzesku tradycyjnie już bierze udział w tej akcji i dla swoich gości przygotowała wiele ciekawych atrakcji. Czekają na nich: spotkanie autorskie z Haliną Kunicką, kiermasz książek, warsztaty fotograficzne, warsztaty artystyczne, gry planszowe, zajęcia plastyczne dla dzieci, występ uczniów Studia Tańca Debiut, zabawy z żywą maskotką Misią Marysią, rodzinne Bingo z nagrodami i rozgrywki typu „escape room”. Przez cały czas trwania Nocy Bibliotek będzie też można korzystać z zasobów biblioteki.

Zapraszamy w sobotę, 5 października od godziny 10:00 do 22:00. Do zobaczenia!

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie.

Wydarzenie na Facebooku <==

O akcji

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

 

PiMBP Brzesko

 

PLAKAT