Don't Miss
Home » Sport » Nowa hala sportowa w Lewniowej

Nowa hala sportowa w Lewniowej

15Po wielu miesiącach pracy gmina Gnojnik może się pochwalić kolejną zakończoną inwestycją – budynkiem sali gimnastycznej w Lewniowej. Obiekt w październiku został oddany do użytku, czeka już tylko na oficjalne otwarcie, które zaplanowano na 18 listopada.

Budowę sali gimnastycznej w miejscowości Lewniowa rozpoczęto się w 1997 roku, wtedy to zostały wylane fundamenty pod nowy obiekt, niestety zabrakło środków na wykonywanie dalszych prac. W roku 2009 ówczesne władze złożyły wniosek o przyznanie dofinansowania inwestycji, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Po jego pozytywnej ocenie i zaakceptowaniu, w dniu 20 czerwca 2012 r. doszło do podpisania umowy o dofinansowanie Projektu w ramach Osi Priorytetowej 6. Spójność wewnątrz regionalna Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. 31 października 2012 wyłoniony został wykonawcę inwestycji, którym została firma budowlana Pico – Bello z Tarnowa. W grudniu na plac budowy wjechały maszyny, co oznaczało początek prac. Później ze względu na porę roku realizację zadania wstrzymano. Pod koniec marca, kiedy aura była już bardziej sprzyjająca roboty ruszyły pełną parą. Położono strop, postawiono ścianki działowe i wykonano więźbę dachową. Na przełomie kwietnia i maja obiekt został całkowicie zadaszony. Kolejno budowlańcy wstawili okna i drzwi, wykonali wewnętrzne instalacje i tynki. W miesiącach wakacyjnych wykonywano prace wykończeniowe: malowanie, układanie podłóg itd. Głównym celem wykonawcy było oddanie sali przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Nie udało się. Dzieciaki musiały poczekać trochę dłużej, jednak warto było, ponieważ nowy obiekt wygląda imponująco. Składa się z dwóch poziomów: na parterze znajduje się właściwa sala sportowa, 2 szatnie, toalety z prysznicami i 2 pomieszczenia socjalne. Na piętrze ulokowano pomieszczenie siłowni, szatni i łazienki oraz balkon widokowy. Samo wnętrze sali jest naprawdę profesjonalnie wyposażone. Płyta boiska ma wymiar 12 x 24 metry, może służyć do gry w koszykówkę, piłkę nożną, ręczną czy siatkówkę. W skład wyposażenia wchodzą również drabinki, ławeczki i inne urządzenia gimnastyczne. Dodatkowo zamontowane zostały siatki ochronne na okna oraz tzw. „piłkochwyty” na ścianach za bramkami. Cały obiekt jest monitorowany.

Koszt wykonania inwestycji wyniósł ponad 1 ,5 miliona złotych z czego niemal 962 tys. złotych to dofinansowanie uzyskane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nie kryją zadowolenia i trudno się dziwić, w końcu, po 15 latach oczekiwań mogą się cieszyć z wymarzonej hali. Zajęcia do tej pory odbywały w małej sali, która „gimnastyczną” była tylko z nazwy.

Sale gimnastyczne działają w Uszwi, Gnojniku, Gosprzydowej oraz Lewniowej, aby dać równe szanse rozwoju wszystkim dzieciom z naszej gminy dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej zdobyć środki finansowe na kontynuację prac budowlanych w Biesiadkach – podkreślają na stronie Urzędu Gminy Gnojnik.

Galeria zdjęć <==

gnojnik.pl