Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowa Pracownia Endoskopii w bocheńskim szpitalu

Nowa Pracownia Endoskopii w bocheńskim szpitalu

Bocheński szpital ma nową Pracownię Endoskopii. Jej powstanie pochłonęło ponad 1,5 mln zł i było możliwe dzięki środkom UE w ramach Małopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego Województwa Małopolskiego.

Poświęcenia pracowni, która zajmuje blisko 150 metrów kw. dokonał ks. Ryszard Podstołowicz, proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni.

Uroczystego otwarcia dokonał Jarosław Kycia, dyrektor szpitala.

– Oprócz oddania nowej, pięknej pracowni, mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: zatrudniliśmy dodatkowego lekarza do pracowni, a to oznacza, że dostęp do badań będzie łatwiejszy i szybszy – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władzy wojewódzkiej z wicewojewodą Józefem Gawronem i samorządowej, a także szefowie powiatowych i miejskich jednostek. Nie mogło zabraknąć starosty Ludwika Węgrzyna, gospodarza powiatu bocheńskiego.

– Oddajemy nowoczesną pracownię, która będzie służyć mieszkańcom, przede wszystkim ułatwiając dostęp do diagnostyki chorób układu pokarmowego, bo ta jest bardzo ważna. Najpierw musimy zdiagnozować pacjenta, by go następnie wyleczyć – podkreślał Ludwik Węgrzyn.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia tych, którzy przyczynili się do otwarcia pracowni. Podziękowanie z rąk dyrektora Jarosława Kyci i starosty Ludwika Węgrzyna otrzymali: Jacek Stawiarski z „Teka Architekci”, Wojciech Kruczek z FHU „Kruczek”, Roman Liber kierownik budowy, Andrzej Makowiec inspektor nadzoru, dr n. med. Łukasz Strzępek, ordynator oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej Szpitala Powiatowego w Bochni, lek. med. Jacek Parda specjalista chirurgii ogólnej Szpitala Powiatowego w Bochni, Barbara Giza pielęgniarka oddziałowa oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej Szpitala Powiatowego w Bochni, Edyta Widła pielęgniarka z Pracowni Endoskopii, Małgorzata Mączka-Malarz pielęgniarka z Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego w Bochni, Marta Dziedzic kierownik działu zamówień publicznych Szpitala Powiatowego w Bochni, Jan Komasa kierownik działu techniczno-gospodarczego Szpitala Powiatowego w Bochni, Tomasz Latocha, wiceprezes zarządu MARR SA, Janusz Skrzeliński z firmy „Endoelektronik”.

Nowa pracownia to dwa stanowiska, osobna sala wybudzeniowa i sala do wykonywania znieczuleń do badania przy badaniu endoskopowym.

Jest także najwyższej jakości sprzęt medyczny: kolonoskopy, gastroskopy, aparatura do badania ERCP wykonywanego przy diagnostyce chorób trzustki i dróg żółciowych.

IB

https://www.facebook.com/informatorbrzeski/videos/1202998363171375/

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl