Don't Miss
Home » Sport » Nowy brzeski mistrz!

Nowy brzeski mistrz!

Mało która gmina może pochwalić się tak wielkimi osiągnięciami swoich sportowców jak Brzesko. Olimpijski występ Wojtka Wojdaka przejdzie do historii brzeskiego sportu, kto by się spodziewał wiele lat temu gdy mały Wojtek przyszedł na basen, że oto zaczyna się nowy rozdział niedawno powstałego BOSiR-u. Jednak nie jest on jedynym wielkim sportowcem który szlifuje swój talent na obiektach tego ośrodka.

Kręgle nie są może tak popularne jak pływanie, lecz właśnie w tej dyscyplinie zyskaliśmy niedawno kolejnego wybitnego przedstawiciela społeczności. W ubiegły weekend w niemieckim Dettenheim odbyły się Mistrzostwa Świata w kręglach klasycznych. W składzie polskiej reprezentacji znalazło się aż 2 zawodników  BOSiR Brzesko.

Jakub Kuryło  wystąpił w starcie indywidualnym oraz mikście. Doskonała gra którą zaprezentował w eliminacjach (556 kręgli) dała mu piąte miejsce, natomiast gra finałowa w której zdobył 557 kręgli, wraz z nowym życiowym rekordem (czego serdecznie gratulujemy) wyniosła go również na drugie miejsce podium, tym samym dając mu tytuł V-ce Mistrza Świata! To niesamowity wynik który zapisze się w historii brzeskiej sekcji kręglarskiej!Ten fenomenalny występ nie przyszedł jednak sam z siebie, był okupiony ciężkim treningiem i szlifowaniem naturalnego talentu Kuby.

Regularnie organizowane turnieje i zajęcia dla dzieci przyciągają coraz więcej młodych sportowców, z których najlepsi będą posiadać licencję zawodniczą i uczestniczyć w turniejach ogólnopolskich. W mikście Kuba startował z Martą Stachowiak (OSiR Vector Tarnowo Podgórne). I ich gra pozwoliła na zajęcie dobrego 6 miejsca. Nasz drugi zawodnik Igor Szydłowski, który pojawił się w składzie reprezentacji Polski Juniorów, swój występ na MŚ zaprezentuje dziś.

Przygoda Kuby z kręglami rozpoczęła się trzy lata temu gdy przyszedł z mamą na jeden z turniejów kręglarskich. Dyscyplina tak bardzo go zafascynowała, że wraz z rodzicami i wujkiem podjął decyzję, że rozpocznie regularne treningi. Pierwszy jego trener Bogumił Kulka zobaczył w nim duży potencjał i nauczył go prawidłowej techniki rzutu, rozbiegu, itp. Kolejnym trenerem Jakuba został Marcel Kociołek, wielokrotny reprezentant Polski w kręglach, który doszlifował kręglarski talent Kuby. Nasz zawodnik miał ogromne wsparcie ze strony najbliższych którzy dopingowali go w ciężkich treningach, dzięki czemu doszedł do tego tytułu.  Z niecierpliwością oczekujemy na dalsze informacje z MŚ i serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu który niewątpliwie wpłynie na zainteresowanie dyscypliną w naszej gminie.

brzesko.info.pl

Fot. sportbrzeski.pl