Don't Miss
Home » Wiadomości » Nowy samochód dla OSP Jasień

Nowy samochód dla OSP Jasień

Nowy samochód dla OSP Jasień

W minioną niedzielę w Jasieniu odbyły się uroczystości związane z przekazaniem tamtejszej jednostce OSP lekkiego samochodu pożarniczego marki Nissan. Kluczyki do wozu wręczył burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Uroczystości rozpoczęły się mszą, po której zaproszeni goście – przybyłe z terenu gminy jednostki OSP oraz mieszkańcy Jasienia na czele z Miejską Orkiestrą Dętą udali się na miejsce przekazania wozu. Dowódcą uroczystości był dh Marian Czarnik, który złożył burmistrzowi meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Flagę państwową na maszt przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego wciągnął poczet flagowy w składzie dhdh. Grzegorz Gurgul, Mariusz Rąpała i Jakub Drabik. Poświęcenia samochodu bojowego dokonał proboszcz ks. Bogusław Seremet, burmistrz Tomasz Latocha wręczył kluczyki i dowód rejestracyjny naczelnikowi OSP Jasień dh. Tomaszowi Multarzyńskiemu, a kierowca dh Ryszard Olszówka na znak gotowości wozu do akcji uruchomił silnik i syrenę.

Burmistrz Tomasz Latocha w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie dla mieszkańców działalności strażaków ochotników, gratulował zbiórki funduszy na zakup samochodu  oraz wręczył listy gratulacyjne trzem strażakom jasieńskiej OSP – druhom Mariuszowi Klimkowi, Tomaszowi Multarzyńskiemu oraz Grzegorzowi Gurgulowi zaangażowanym w pozyskanie funduszy na zakup auta. Krótkie przemówienia wygłosili także zaproszeni goście – wicestarosta Maciej Podobiński, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, europoseł Adam Jarubas i prof. Marian Stolarczyk, podkreślali w nich znaczenie działań jednostek ochotniczych straży pożarnych ratujących życie i dobytek.

W niedzielnych uroczystościach, obok jasieńskiej OSP, brały także poczty sztandarowe i strażacy z Mokrzysk, Wokowic, Poręby Spytkowskiej, Okocimia, Szczepanowa, Bucza, Brzeska oraz Jadownik.

brzesko.pl