Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » O krok od tragedii

O krok od tragedii

Dzień 26-10-2012 r. dla brzeskich strażaków obfitował udziałem w wielu zdarzeniach powstałych na terenie powiatu brzeskiego. O godz. 10:34 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zdarzeniu z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 964 w miejscowości Borzęcin.

Do akcji zostały zadysponowane trzy samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Brzesko oraz dwie jednostki OSP z gminy Borzęcin. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy, który przygniótł samochód osobowy. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna, pomocy medycznej udzielił jej przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odpięciu akumulatorów. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję uprzątnięto pozostałości powypadkowe.

W godzinach wieczornych doszło do kolejnego zdarzenia drogowego tym razem w miejscowości Kąty na drodze powiatowej. W zdarzeniu uczestniczył jeden samochód osobowy, który uderzył w barierę drogową, która przebiła karoserię pojazdu i utknęła w okolicy siedzenia pasażera, jedna osoba została ranna. W obu zdarzeniach uczestniczyły łącznie cztery zastępy z JRG Brzesko, pięć zastępów OSP powiatu brzeskiego a utrudnienia w ruchu drogowym trwały prawie dziesięć godzin.

Galeria zdjęć <<<

st.kpt. Lach Piotr – KP PSP w Brzesku