Nie przegap
Strona główna » Sport » Okocim-Ski – białe szaleństwo w Brzesku

Okocim-Ski – białe szaleństwo w Brzesku

Siarczysty mróz, niedawne opady śniegu i sztuczne naśnieżanie – oznaczają, że także na stoku narciarskim w Brzesku panują bardzo dobre warunki do zimowych szaleństw.

Amatorzy śnieżnego szaleństwa w ciągu ostatnich kilku dni mieli okazję by spędzić aktywnie czas stoku, nie ruszając się poza powiat brzeski. Stacja narciarska OkocimSKI w Brzesku posiada łagodny i bardzo szeroki stok idealny dla początkujących narciarzy. Stok jest zlokalizowany przy ulicy Mickiewicza – za dawną halą sportową. Starsi mieszkańcy miasta i gminy na pewno pamiętają, że na przełomie lat 80 i 90 tych funkcjonował tam również wyciąg narciarski.

Stok składa się z dwóch tras razem z wyciągiem orczykowy:
– długość wyciągu – 245 metrów,
– trasa niebieska o długości 300m,
– trasa zielona – 500 m
– różnica wzniesień wynosi 29 m
– grubość pokrywy śnieżnej – około 50 cm.

Trasy narciarskie są sztucznie oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane. Oświetlenie pozwala na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Dlatego też stok otwarty jest codziennie od godz. 10 do 20.

Na stoku można zasięgnąć porady licencjonowanych instruktorów narciarskich, którzy udzielają lekcji szusowania. Z każdym trenerem można umówić się telefonicznie na indywidualną naukę. Oprócz tego przy obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz serwis.

Nie zapomniano także o najmłodszych miłośnikach śniegu – czeka na nich niewielka „ośla łączka” na której pod okiem rodziców mogą stawiać pierwsze kroki na nartach.

A jak to wygląda cenowo?
Przejazd jednorazowy kosztuje 2,5 zł. Karnet 10-cio przejazdowy „poza sezonem” (a więc w dni powszednie) to wydatek rzędu 15 zł. Karnet 11-sto przejazdowy na soboty, niedziele, święta i ferie kosztuje 20 zł.

Atrakcyjnie cenowo prezentuje się również Karnet czasowy: pierwsza godzina kosztuje 15 zł, a każda następna godzina tylko 10 zł.

Jako ciekawostkę warto podać, że już 4 lutego o godz. 9.30 na stoku odbędą się pierwsze zawody narciarskie organizowane przez Urząd Miejski w Brzesku pod patronatem Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki.

Aktualne informacje o sytuacji na stoku można znaleźć na stronie: www.okocimski.eu .

Serdecznie zapraszamy, a właścicielom stoku gratulujemy pomysłu.

 

IB

Podobne artykuły

„%RELATEDPOSTS%”