Don't Miss
Home » Wiadomości » Orientalny Dzień Kobiet z Tańcem Brzucha i Ladies Dance w Brzesku

Orientalny Dzień Kobiet z Tańcem Brzucha i Ladies Dance w Brzesku

544213_540501729316454_1132240717_nZ okazji Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie Panie (również z osobami towarzyszącymi) na pokazy Orientalnego Tańca Brzucha, Ladies Dance, mini lekcję tańca oraz mnóstwo innych kobiecych atrakcji i niespodzianek.

Już w piątkowy wieczór 8 marca, Brzesko, Restauracja August, ul. Mickiewicza 66; START o 19.00
Wstęp wolny.

Zapraszamy także od marca na regularne cotygodniowe zajęcia z Tańca Brzucha i Ladies Dance w Brzesku, w ST. Andrzeja Urbana (ul. Królowej Jadwigii 3), w każdy czwartek: 17-18 Ladies Dance, 18-19 Taniec brzucha.

kontakt:
kontoaneta@o2.pl, tel. 500031574, lub prv na fb

Krótkie info o tańcu, zajęciach i o mnie:
Taniec brzucha – taniec orientalny (raqs sharqi), jest esencją kobiecości owianą arabskim rytmem. Najbardziej kobiecy taniec świata, podkreślający zmysłowość i kobiecą dumę. Jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – rodzaj tańca wykonywanego głównie przez kobiety i dla kobiet. Współczesny taniec sceniczny powstały na początku XX wieku, stanowi połączenie tradycyjnych tańców tych regionów z tańcem klasycznym, z domieszką inspiracji przenikających z różnych rodzajów tańca.

W krajach arabskich jest wykonywany głównie przez kobiety i dla kobiet. Przekazywany z pokolenia na pokolenie, towarzyszący kobietom w ważnych chwilach. Zajęcia z tańca brzucha odbywają się w damskim gronie, co stwarza niepowtarzalny klimat.
Taniec orientalny jest formą języka ciała dzięki któremu tancerka wyraża emocje.
Ladies dance – czyli jak wyglądać w tańcu kobieco. Ogólnorozwojowe zajęcia taneczne dla Pań w każdym wieku, poziom otwarty. Będziemy poznawać taniec od podstaw. Nauczymy się elementów rytmiki, prawidłowej postawy, podstawowych kobiecych ruchów, kroków i póz tanecznych.Wykorzystamy techniki wielu stylów tanecznych wychodząc jednak poza ich konwencjonalne ramy m.in orientalnego tańca brzucha, burleski, dancehallu, jazzu oraz seksownej, energetycznej samby i innych tańców latynoskich!! Będziemy tańczyć do różnorodnej muzyki, m.in w rytmach pop, latino, arabic, a także do muzyki klubowej i lirycznej.

Zajęcia dodadzą pewności siebie, seksapilu i gracji, poprawią także kondycję fizyczną, pomogą kształtować sylwetkę, podkreślić kobiece kształty, pozwolą nam uwolnić emocje, zapomnieć się i cieszyć się tańcem
Dżipsi – tańcem brzucha zajmuje się od 2007 roku.
Uczestniczka wielu orientalnych eventow i festiwali tańca brzucha.

Udział w konkursach tańca brzucha w 2012/13 roku zaowocował tytułami:

*Laureatki 2 miejsca(tutuł Vice-mistrza Polski) na Krajowych Mistrzostwach IDO w Bellydance-Folk oraz 7 miejsca w kat. Show i 10 w Klasycznym tańcu Orientalncym
*Laureatki 2 miejsca w miedzynarodowym konkursie tańca brzucha – Solo Classical Oriental, na 2 Festiwalu Saida Dance Academy, XI.2012
*Finalistki Konkursu: 1st Estern Europ Oriental Championship w Krakowie VII.2012 w klasycznym tańcu orientalnym
*Finalistki Konkursu „Orient Talent” na III Orientalnym Koktailu na Bemowie VI. 2012

Taniec brzucha sprawia mi wiele radości i pozwala tą radością zarażać innych. Moim ulubionym stylem tańca brzucha jest drum solo – żywiołowa improwizacja do muzyki perkusyjnej. Fascynuje mnie także egipski folklor.

Ciekawa świata, nadal uczestniczę w licznych zajęciach tanecznych – zarówno z zakresu tańca brzucha – doskonaląc swą ulubioną technikę, poznając kolejne tajemnice tego niesamowitego tańca, pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych instruktorek. Równie chętnie uczestniczę w zajęciach regularnych/warsztatach z wielu innych stylów tanecznych, odkrywając taniec a przez taniec siebie wciąż na nowo, w różnych formach, dzięki czemu w ciągu ostatniego roku stworzyłam autorski program zajęć – Ladies Dance Style.

Zapraszam do odwiedzania mojego kanału na Youtube:
http://www.youtube.com/user/dzipsi2/videos