Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pełnomocnik KWW Wspólnota Samorządowa oskarżony o publiczne zniesławienie

Pełnomocnik KWW Wspólnota Samorządowa oskarżony o publiczne zniesławienie

W środę 26 września 2018 r. (tj. dzisiaj) o godz. 12.30 w sali 112 w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Kościuszki 20 odbędzie się spotkanie pojednawcze w związku z oskarżeniem o publiczne zniesławienie  jakie zostało wystosowane przez mieszkańca Jasienia Antoniego Pilcha wobec sołtysa Jasienia – Leszka Klimka (pełniącego również funkcję radnego rady miejskiej i pełnomocnika KWW „Wspólnota Samorządowa”.

Do zdarzenia doszło w trakcie sesji Rady Miejskiej w Brzesku w dniu 27 czerwca 2018 r. – oskarżony miał publiczne nazwać skarżącego „chorym psychicznie”. Sesja Rady Miejskiej w Brzesku jest transmitowana na żywo, jak również jest nagrywana w wersji audio.

Podczas wspomnianej sesji Rady Miejskiej Wiceprzewodniczący rady Piotr Wyczesany odczytał pismo mieszkańca Jasienia Antoniego Pilcha (nieobecnego w tym dniu na sesji). Pismo zawierało informacje dotyczące m.in. sposobu prowadzenie zebrania wiejskiego w Jasieniu. Po odczytaniu pisma w dyskusji zabrał również sołtys Jasienia Leszek Klimek, odrzucając wszystkie zarzuty, a przy okazji stwierdził, że Antoni Pilch jest chory psychicznie.

Fragmentu wypowiedzi Leszka Klimka

Całe wystąpienie Leszka Klimka

Jeżeli na dzisiejszym spotkaniu nie dojdzie do pojednania – sprawa zostanie skierowana na rozprawę w celu innego rozstrzygnięcia.

IB / materiały nadesłane

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl