Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pieniądze na remonty OSP / zdjęcia

Pieniądze na remonty OSP / zdjęcia

strazOchotnicze Straże Pożarne z 32 gmin regionu tarnowskiego otrzymały pieniądze na remonty i modernizacje remiz. Umowy gwarantujące przyznanie dotacji uroczyście wręczyli wicemarszałek Roman Ciepiela oraz członek zarządu Stanisław Sorys. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2013” do 130 gmin trafi ponad 3,6 mln zł.

W tym roku w powiecie brzeskim dotację na remonty remiz przyznano w kwocie blisko 120 tysięcy złotych – z tej puli środki trafiły do OSP Łęki (21 970 zł), OSP Jasień (21 400 zł), OSP Wola Dębińska (27 577 zł), OSP Biesiadki  (16 406 zł), OSP Wrzępia (32 072 zł).

Planowane przez OSP z regionu remonty budynków obejmują m.in.: wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, termomodernizację, malowanie wnętrz oraz wymianę dachów i bram garażowych.

Pieniądze przekazywane corocznie przez samorząd województwa sprawiają, że stan remiz w całym regionie znacząco się poprawia. W tym roku do ochotników z regionu tarnowskiego trafi niemal pół miliona złotych. Wicemarszałek Ciepiela podkreślił skalę pomocy finansowej. W ciągu pięciu lat programu „Małopolskie remizy” przeznaczono ponad 17 milionów złotych na remonty i modernizacje 523 budynków użytkowanych przez małopolskich strażaków-ochotników.

– Wyremontowane remizy pełnią również inne funkcje i często są to centra kultury, wokół których koncentruje się życie społeczności lokalnej. Te miejsca bardzo dobrze nadają się do tego, aby również pełnić rolę ośrodków edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Korzystajcie państwo z nowej jakości, którą wspólnie tworzymy i dowiadujcie się o możliwości dofinansowania takich działań przez Unię Europejską poprzez małe granty czy to w kapitale ludzkim czy lokalnych grupach działania – zachęcał wicemarszałek Ciepiela.

Stanisław Sorys, członek zarządu województwa podkreślił, że utrzymanie remiz i gotowości bojowej straży jest zadaniem własnym gminy. Jednak samorząd województwa docenia trudną pracę strażaków i corocznie przeznacza środki na wsparcie finansowe ich działalności.

– W dzisiejszych czasach nader często widzimy, jak zmieniły się zadania i funkcjonowanie straży pożarnej. Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale to często ratowanie ludzkiego życia podczas klęsk żywiołowych czy katastrof drogowych. Mam nadzieję, że środki przeznaczone na remonty remiz będą służyły poprawie waszego funkcjonowania – powiedział Stanisław Sorys.

Galeria zdjęć <===


Foto-malopolskie.pl
IB/ malopolskie.pl