Don't Miss
Home » Wiadomości » Piknik Rodzinny w Sterkowcu

Piknik Rodzinny w Sterkowcu

Na sobotnie popołudnie 10 czerwca 2017r. pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I mimo przemykających po niebie dużych obłoków i podmuchu wiatru, tak też było. Bezdeszczowa aura sprzyjała więc wszystkim, którzy tego dnia zechcieli, zgodnie z hasłem Pikniku Bądźmy Razem,  miło spędzić czas w rodzinnym gronie.  Jest to główne założenie tej imprezy, która ma na celu wspólne celebrowanie trzech bardzo ważnych, rodzinnych świąt:  Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty.

Jak co roku piknik otworzyła Pani Dyrektor witając wszystkich gości i wraz z panem wiceburmistrzem Jerzym Tyrkielem życzyła przybyłym gościom udanej zabawy. Następnie w roli głównej wystąpiły dzieci z klas 0-III prezentując  program  artystyczny, na  który  złożyły  się  piosenki,  tańce, skecze i   inscenizacje  tematycznie  związane  z rodziną. W ten sposób, słowem i piosenką chciały podziękować swoim rodzicom za trud wychowania i wyrazić swą wielką miłość do nich.

W tym samym czasie na boisku sportowym ruszyły kolorowe stoiska z przepysznymi przekąskami i ciastami. Mamy serwowały zdrowe wypieki, a tatusiowie  kiełbaski  z  grilla. Wśród atrakcji nie zabrakło malowania twarzy i włosów, chodzenia na nowoczesnych skaczących szczudłach, jazdy  konnej w siodle,  popcornu, słodkiej  waty  i wspólnej zabawy przy udziale animatorów. Najmłodsi mogli poskakać na dmuchanym zamku lub poślizgać się z ogromnej zjeżdżalni. Ponadto dzieci mogły korzystać z przejażdżki quadem Straży Granicznej lub  motorem policyjnym, jak również obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Straży Granicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa fantowa z rewelacyjnymi nagrodami.

Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku zarówno ze strony nauczycieli, rodziców jak  i uczniów. Spotkanie nie byłoby jednak tak ciekawe, gdyby nie pomoc licznych sponsorów i darczyńców, dzięki którym piknik każdego roku jest inny, a  uczniowie otrzymują cenne nagrody w konkursach.

Składamy szczególne podziękowania Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Policji. Dziękujemy wszystkim służbom mundurowym za współpracę podczas imprezy i pomoc organizacyjną.

Wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu pikniku, tym wymienionym z nazwiska i tym, które pozostają anonimowe bardzo, bardzo dziękujemy! Tegoroczny Piknik Rodzinny 2017 zorganizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sterkowcu jest naszym wspólnym sukcesem. Mamy nadzieję, że dzieci, goście i gospodarze będą wspominać ten dzień mile.

Licznym uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!