Don't Miss
Home » Wiadomości » Po gminnym święcie edukacji

Po gminnym święcie edukacji

Po gminnym święcie edukacji

Po gminnym święcie edukacji

W Karcie Nauczyciela w 1982 roku zapisano, że 14. października każdego roku, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzone będzie święto edukacji. W gminie Brzesko jest to znakomita okazja do wręczenia nagród dla najbardziej wyróżniających się dyrektorów szkół i nauczycieli oraz stopni awansu zawodowego. Tegoroczne święto obchodzone było w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku, w budynku której od początku września działa także szkoła muzyczna.

– Dzisiejsza uroczystość jest okazją, by pochylić się nad istotą zawodu nauczyciela, zawodu, który jest dobrze wykonywany gdy towarzyszy mu prawdziwe powołanie i twórczy zapał. Zawód nauczyciela jest zawodem trudnym i odpowiedzialnym, nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest pedagogiem, psychologiem i wychowawcą. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Dobry nauczyciel potrafi ukierunkować dziecko na właściwe działanie, rozwinie u niego często ukryte zdolności i zainteresowania – mówił w czasie swojego wystąpienia burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

Burmistrz nagrodził dyrektorów i nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem oraz przyczynili się do rozwinięcia talentów swoich wychowanków, tych których uczniowie uzyskali wysokie osiągnięcia/miejsca w konkursach szkolnych i ogólnopolskich. W tym roku nagrody otrzymali Ilona Latocha-Dylewska i Piotr Kleśny ze szkoły muzycznej, Piotr Podłęcki i Agnieszka Szczepanek z PSP nr 1 w Brzesku, Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka-Zastawnik z PSP nr 3, Krystyna Serbeńska-Biel, Ewa Gurgul, Anna Pałka i Danuta Turlej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach, Agata Dąbrowa i Małgorzata Stalmach z PSP w Szczepanowie, Elżbieta Kural z PSP w Mokrzyskach, Marek Serwin z PSP w Porębie Spytkowskiej, Aneta Kurek z PP w Szczepanowie, Joanna Zych z PP nr 4 w Brzesku.

Akty mianowania na wyższy stopień zawodowy z rąk burmistrza odebrali Joanna Kołodziej, Ewa Łupińska-Toroń, Monika Nowicka i ks. Karol Tokarczyk – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, Katarzyna Gawenda-Derela – PSP w Mokrzyskach, Barbara Bajda i Lucyna Wiech – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadownikach, Lucyna Szot – PSP nr 3 Brzesko, Piotr Szyc – SM I stopnia, Monika Boryczka – PSP Szczepanów.

Od września w budynku PSP nr 1 w Brzesku mieści się także szkoła muzyczna, na potrzeby której wyremontowano i zaadaptowano szkolne sale. Dzięki ministerialnej dotacji zakupiono także nowe instrumenty.

brzesko.pl