Pierwszy weekend lipca br. był pracowity dla brzeskich policjantów – liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców osiągnęła wartość dwucyfrową
Dziesięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali brzescy policjanci w dniach 3-5 lipca 2015 r. Połowę z nich mundurowi ujawnili w piątek, 3 lipca.
Pierwszy „wpadł” kierowca samochodu Renault Scenic, który rankiem został zatrzymany do kontroli na ul. Pomianowskiej w Brzesku; 57-latek „wydmuchał” blisko 1 promil alkoholu. W chwilę później w Porębie Spytkowskiej policjanci skontrolowali rowerzystę, który miał w wydychanym powietrzu 0,25 promila alkoholu. Podobnie niewielką – ale niedozwoloną – zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzono u kierowcy Audi, który poruszał się drogami gminy Iwkowa; alkomat wykazał u niego 0,27 promila. Policjanci nie próżnowali również na północy powiatu. Około południa w Przyborowie zatrzymali kierowcę VW Bora, u którego stwierdzono 1,3 promila w wydychanym powietrzu. Z kolei wieczorem w Borzęcinie zatrzymany został kierowca Poloneza, jadący na dwóch gazach; alkomat wykazał u niego 0,8 promila.
Sobotnie popołudnie rozpoczęło się od zatrzymania kierowcy, który poruszał się drogami Czchowa. Mężczyzna został zatrzymany przez brzeską drogówkę, a wyświetlacz alkomatu wykazał u niego 3,5 promila! Niewiele mniejszy wynik był udziałem zatrzymanego w nocy kierowcy Forda Mondeo; „wydmuchał” on 2,95 promila.
Krótko po północy w niedzielę policjanci ujawnili kierującego Fordem, który przy niewielkiej zawartości alkoholu jechał drogami gminy Szczurowa. Z kolei nad ranem policjanci KP w Czchowie zatrzymali w Złotej kierowcę Nissana – w jego przypadku zawartość alkoholu również nie przekroczyła 0,5 promila. Znacząco wyższe stężenie alkoholu (blisko 2,5 promila) stwierdzono natomiast u kierującego VW Golfem, zatrzymanego w niedzielne popołudnie w Tworkowej.
Przypominamy: kierowanie pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym jest zabronione. W zależności od stwierdzonego stężenia alkoholu kierowca może ponieść odpowiedzialność za wykroczenie (od 0,2 do 0,5 promila) lub za przestępstwo (powyżej pół promila). W przypadku pojazdów innych niż mechaniczne (np. rower) kierowanie po drogach publicznych jest wykroczeniem, od stężenia alkoholu 0,2 promila.
Brzescy policjanci planują kolejne działania, skierowane wobec nietrzeźwych użytkowników dróg.
—
KPP Brzesko
Witam, ten gościu z golfa co mial 2,5 promila to ten z wypadku w Tworkowej ?
POlska powinna wynająć za pół darmo od Rosji pusty obóz na Syberii i tam wysyłać przestępców, a nie umieszczać w przepełnionych celach.