Don't Miss
Home » Wiadomości » Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 71-letniego mężczyzny, do którego doszło pod koniec sierpnia w Brzesku

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 71-letniego mężczyzny, do którego doszło pod koniec sierpnia w Brzesku

policja3 września, w mieszkaniu, w jednym z bloków w Brzesku znaleziono zwłoki właściciela mieszkania, 71-letniego mężczyzny. Już wstępna obdukcja ciała wskazywała, że mężczyzna został zamordowany. Ciało miało liczne rany cięte zadane ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Zwłoki mężczyzny znalazła jego córka, która przyszła odwiedzić samotnie mieszkającego ojca. Jak ustalili policjanci, do zabójstwa doszło kilka dni wcześniej. Mieszkanie nosiło ślady penetracji co wskazywałoby na motyw rabunkowy napadu (mężczyzna miał opinię majętnego), jednakże po dokładnych oględzinach okazało się, że nic wartościowego z mieszkania nie zginęło.

W toku prowadzonego śledztwa, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpoczęli zbieranie i analizowanie dowodów w tej sprawie. Efektem ich pracy było zatrzymanie 5 listopada 19-letniego krewnego zamordowanego mężczyzny.

Jak ustalono, 28 sierpnia chłopak przyszedł do mieszkania starszego mężczyzny, aby pożyczyć od niego pieniądze. (Chłopak miał zasądzoną grzywnę w wysokości 1400 złotych za jazdę po spożyciu alkoholu ). Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań, po czym sprawca zadał starszemu panu kilka ciosów kuchennym nożem. Z mieszkania zabrał jedynie drobną kwotę pieniędzy i 2 paczki papierosów.

6 listopada br. 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu i szczegółowo opisał całe zdarzenie. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-zatrzymali-sprawce-zabojstwa-71-letniego-mezczyzny-do-ktorego-doszlo-pod

KPP Brzesko