Jakie zagrożenia zgłaszają mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa, jak ważną rolę odgrywają dzielnicowi w kontakcie ze społeczeństwem i co zrobić, aby było bezpieczniej na drogach to główne tematy poruszone podczas debat społecznych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku.
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” pod takim hasłem we wtorek (26.09) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach oraz wczoraj (28.09) w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie odbyły się debaty społeczne zainicjowane przez brzeską Policję. To już kolejne tego typu spotkania z mieszkańcami na ich lokalnym gruncie. Zamysłem tych debat jest zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną w zakresie diagnozowania zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców, uwzględniając przy tym ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa.
Debatom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Mirosław Moryl. W spotkaniach wzięli też udział policjanci, przedstawiciele samorządów, sołtysi oraz zainteresowane osoby.
Podczas spotkań policjanci omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym zagrożenia, które są najczęściej zgłaszane w danej gminie. Następnie przybliżyli założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed dzielnicowymi, dla których kontakt ze społecznością jest priorytetem. Funkcjonariusze dokonali prezentacji aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po jednostkach Policji w całym kraju. Przedstawili także stan bezpieczeństwa na drogach oraz działania podejmowane w zakresie jego poprawy.
Ostatnim punktem debat była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu brzeskiego. Poruszone podczas spotkania kwestie oraz zgłoszone uwagi będą przedmiotem działań podejmowanych przez policjantów.
—
KPP Brzesko