Don't Miss
Home » Wiadomości » Powiat brzeski. Pieniądze na drogi

Powiat brzeski. Pieniądze na drogi

DSC_1969W tym roku powiat brzeski otrzymał pieniądze na naprawę dróg tzw. „schetynówki”. Przeznaczone one zostaną na naprawę dróg w gminach Gnojnik i Szczurowa. Pierwsza z nich zlokalizowana w gminie Gnojnik aż do granicy z powiatem bocheńskim ma długość około 5 kilometrów.

Wartość prac na tej drodze wynosi 5 milionów 200 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania rządowego. Milion osiemset tysięcy powiat wyasygnuje z własnego budżetu, a 815 tysięcy będzie udziałem gminy Gnojnik. – Wykonana zostanie nowa nakładka, budowa ponad kilometr chodnika w najbardziej newralgicznym miejscu, przebudowa przystanku autobusowego, poszerzenie dwóch małych mostów – mówi wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek. – Mam nadzieję, że Powiat Bocheński wspólnie z gminą Lipnica Murowana dokonają podobnego remontu po swojej stronie, tak aby droga mogła cieszyć użytkowników – dodaje wójt.

Drugą drogą jest szlak znajdujący się w gminie Szczurowa w miejscowości Uście Solne w kierunku granicy z powiatem bocheńskim. To odcinek 3,5 – kilometrowy. Wartość remontu wyniesie 2 miliony 200 tysięcy, z czego milion 100 tysięcy to wkład rządu, osiemset tysięcy pochodzić będzie z budżetu powiatu, a trzysta tysięcy wyasygnuje gmina. – Na przełomie lutego i marca powinien rozstrzygnąć się przetarg wyłaniający wykonawcę robót – informuje Starosta Brzeski Andrzej Potępa. – Nasz program zakłada odbiór prac na tych drogach do końca września – dodaje Starosta.

Prace będą wykonywane głównie w miesiącach letnich.

IB