Don't Miss
Home » Wiadomości » Powiatowe Targi Edukacyjne – edycja 2019/2020

Powiatowe Targi Edukacyjne – edycja 2019/2020

12 lutego w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B rozpoczęły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2019. Przez najbliższe cztery dni przyszli absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych mogą odwiedzać stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół średnich i placówek edukacyjnych Powiatu Brzeskiego.

Przedsięwzięcie to jest organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Tradycyjnie oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji i społeczeństwa.

Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełniły stoiska szkół, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których uczniowie mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2019/2020, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczyli filmy oraz zdjęcia z uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach Powiatu Brzeskiego. Duże zainteresowanie budziły kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek.

Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.

powiatbrzeski.pl

Fot. Maciej Mazur

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 13 lutego 2019