Don't Miss
Home » Wiadomości » Pożar samochodu osobowego. Jasień – 15.07.2019 r.

Pożar samochodu osobowego. Jasień – 15.07.2019 r.

W poniedziałek 15 lipca 2019 r. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku została poinformowana o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Jasień. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na drodze gminnej, w całej objętości pali się samochód Opel Vivaro. Dwie osoby poruszające się pojazdem pozostają w bezpiecznej odległości od pożaru. Przed przybyciem JOP część przewożonego sprzętu została wyniesiona przez użytkownika pojazdu i podjęto próbę ugaszenia pożaru przez świadków zdarzenia. 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu świateł błyskowych w pojazdach pożarniczych oraz słupków ostrzegawczych. Jednocześnie rozwinięto jedną linię gaśniczą zakończoną prądownicą pianową i przeprowadzono natarcie na palący się obiekt. Przy użyciu siekierołomu „Hooligan” otwarto maskę pojazdu. W czasie działań gaśniczych ruch na drodze gminnej został całkowicie wstrzymany.

Po ugaszeniu pożaru wyniesiono pozostały sprzęt przewożony w pojeździe i sprawdzono pojazd przy użyciu kamery termowizyjnej. Z jezdni spłukano pianę gaśniczą i usunięto z niej wtopione elementy tapicerki pojazdu i zbite szyby. Samochód został odholowany na autolawecie wezwanej przez użytkownika pojazdu, ruch na jezdni udrożniono. 

mł. kpt. Szymon Płaneta

Fot/video –  nadesłane do redakcji (redakcja@informatorbrzeski.pl)