Don't Miss
Home » Wiadomości » Pracownie multimedialne dla szkół w Brzesku i w Buczu

Pracownie multimedialne dla szkół w Brzesku i w Buczu

Pracownie multimedialne dla szkół w Brzesku i w Buczu

Pracownie multimedialne dla szkół w Brzesku i w Buczu

Urszula Białka – dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Brzeska oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Bucza odebrali vouchery na mobilne pracownie multimedialne o wartości 60 tysięcy złotych, które jeszcze w tym roku szkolnym znajdą się w placówkach. Było to możliwe dzięki udziałowi i wygranej w konkursie OSEWyzwanie. W konkursie wzięło udział ponad 1600 szkół z całej Polski, wśród nagrodzonych znalazło się 68 szkół z Małopolski.

Małopolscy nauczyciele kształcą wybitnych specjalistów w dziedzinie informatyki, matematyki czy inżynierii. Na naszym rynku jest mnóstwo, wysoce wyspecjalizowanych fachowców. Zabiegają o nich pracodawcy z całego kraju. Dziękuję Państwu za trud, poświęcenie i pracę, która służy przyszłości Małopolan – mówił w czasie wręczania nagród wicemarszałek województwa Łukasz Smółka.

To wyjątkowy konkurs, w którym każda ze szkół mogła zyskać nowoczesną, mobilną pracownię multimedialną. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z internetowych zasobów cyfrowych, uczestnicząc w lekcjach, które odbywają się przy użyciu nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Do udział w konkursie mogły zgłosić się szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Konkurs OSEWyzwanie był realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

um