Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Przedświateczna pomoc dla potrzebujących

Przedświateczna pomoc dla potrzebujących

Nadchodząca wielkimi krokami zima i zbliżające się święta to trudny okres dla wielu rodzin znajdujących się w potrzebie. Jest to czas, w którym do wydatków związanych z codziennym przetrwaniem, dochodzą koszty ogrzewania, zakupu ciepłych ubrań i butów oraz przygotowania świąt.

Wielu ludzi dobrej woli i instytucji podejmuje szereg inicjatyw mających pomóc w godny sposób spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Oto kilka przykładów:
– Szlachetna Paczka to ogólnopolski program świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin. Cechą, która nas odróżnia od innych organizacji, jest to, że nie udzielamy wsparcia sami, lecz przygotowujemy profesjonalne mechanizmy pomocowe. W 2010 roku Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazano pomoc wartą 10 milionów złotych, wywołując przy tym niezwykłe emocje i zalewając kraj falą dobroci.

– Parafialne Zespoły Caritas prowadzą zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących na zbliżające się święta Bożego Narodzenia w ramach ogólnokrajowej akcji „Kromka chleba”.

– W zakrystiach można nabyć Wigilijną świecę Caritas. W diecezji tarnowskiej przygotowano ich ponad 125 tys. Pieniądze jakie uda się uzyskać zostaną przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

– pomoc żywnościowa – swoim podopiecznym wsparcia udzielają również gminne ośrodki pomocy społecznej. Np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie otrzymał z Banku Żywności w Krakowie blisko 10 ton żywności do dystrybucji wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Czchów. Przekazane artykuły żywnościowe trafią do około. 100 rodzin.

– organizowane są wigilie dla osób samotnych i potrzebujących. W niedzielę 18.XII o godz. 13.30 w Restauracji „Galicyjska” odbędzie się tradycyjna Wieczerza Wigilijna dla biednych i samotnych z Brzeska i okolicy. Organizatorami spotkania wigilijnego są m.in. Restauracja „Galicyjska”, Parafialny Oddział Caritas (Parafia Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.) oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku.

Redakcja Informatora Brzeskiego również zachęca do wsparcia tych inicjatyw. Każdy może pomagać wedle swoich możliwości, jednak nawet najmniejszy gest dobrej woli stanowi znaczącą pomoc dla tych, którzy potrzebują.

IB

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”