Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Przyłącz się do akcji „Daj włos” / Oddaj swoje włosy osobom chorym na raka

Przyłącz się do akcji „Daj włos” / Oddaj swoje włosy osobom chorym na raka

W Polsce peruki z naturalnych włosów nie są refundowane, a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na to ruszyła akcja, w której każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Do współpracy zaproszono zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazujące je fundacji Rak’n’Roll. Na jedną perukę potrzeba włosów od 5-10 osób w zależności od jakości. Tak przygotowane włosy wędrują do perukarni Rokoko, robiącej doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, walczącym z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Każdy, mały/ duży/ on/ ona, może się zaangażować, kto ma minimum 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych. Swoje włosy można ściąć również w Brzesku – w akcji bierze udział zakład fryzjerski: J&K Studio Kreowania Wizerunku, ul. Józefa Piłsudskiego 9, tel.723 533 091.

Jeśli chcesz wziąć udział w akcji w innym miejscu, to żaden kłopot. Wystarczy ściąć włosy, według instrukcji ścinania włosów i przesłać je razem z wypełnionym oświadczeniem na adres fundacji Rak’n’Roll: ul. Wiśniowa 59 lok. 6, 02-520 Warszawa, z dopiskiem „Daj Włos!”.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie fundacji Rak’n’Roll <==

Prosimy o przekazanie tej informacji swoim znajomym bliskim i wesprzeć osobom będącym w potrzebie.


malopolska.pl