Don't Miss
Home » Wiadomości » Radio Kraków: 30-letni mieszkaniec Brzeska zostanie wydany Amerykanom?

Radio Kraków: 30-letni mieszkaniec Brzeska zostanie wydany Amerykanom?

RadioKrakowM-logoJak informuje Radio Kraków – tarnowski sąd stwierdził, że ścigany za zabójstwo w Stanach Zjednoczonych 30-letni mieszkaniec Brzeska może zostać wydany Amerykanom. Ostateczna decyzja o ekstradycji będzie jednak należała do Ministra Sprawiedliwości. Zdaniem Amerykanów, Piotr W. 6 lat temu razem z innym Polakiem, z bronią w ręku wtargnął do domu jubilera z Chicago. Skrępowali mężczyznę oraz jego syna. 57-latek w wyniku brutalnego pobicia zmarł później w szpitalu.

Sędzia Jacek Bania dodał, że na winę Piotra W. wskazują zeznania dwóch osób. Współsprawca Leszek P. który został zatrzymany już w 2010 roku niedługo po zabójstwie, dopiero po 3 latach wskazał mieszkańca Brzeska jako swojego wspólnika. Zeznanie Leszka P. niejako potwierdził syn zamordowanego jubilera, który rozpoznał Piotra W. na zdjęciu pośród większej liczby fotografii.

Mieszkaniec Brzeska nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zabójstwem jubilera. Jednak sędzia Jacek Bania przekonywał, że „zarówno współsprawca jak i pokrzywdzony wskazali obcokrajowca, który w krytycznym czasie rzeczywiście przebywał na terenie USA, co tym bardziej uzasadniało twierdzenie, że o nieszczęśliwym w odniesieniu do sytuacji ściganego zbiegu okoliczności nie mogło być mowy”.

30-latek został zatrzymany w lutym na jednym z brzeskich osiedli.

Więcej informacji na ww.radiokrakow.pl <==

za RadioKrakow.pl

(Bartek Maziarz/ew)